Reprezentační ples města Mikulov oživí časy první republiky

Mikulovská plesová sezóna letos začne 27. ledna s elegancí prvorepublikových dam a gentlemanů. Sto let od vzniku Československa na slavnostním večeru připomenou dobové tance, hudba i módní přehlídka.  Večerem provází Petra Eliášová a Vojtěch Bartoš.

„V letošním roce oslaví naše republika úctyhodné sté jubileum a také my výročí zahrneme do koncepce mikulovských kulturních akcí. První z nich je ples, na němž chceme připomenout, že meziválečná etapa platí stále za vzor vkusu a stylu. Proto uvítáme, pokud nám hosté pomohou vytvořit atmosféru těchto časů a dorazí v dobových kostýmech či v módních doplňcích,“ upřesnil David Gerneš, ředitel z pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová.

Tradičního předtančení se zhostí skupina Just Machines, která má na svém kontě řadu celorepublikových ocenění. „Taneční vystoupení jsme ušili na míru tématu plesu. Ve dvou vstupech předvedeme vystoupení nazvané Great Gatsby a Sing, Sing, v nichž hosté uvidí tance charleston a swing-tap. Jednoduché kroky párového charlestonu je také naučíme a budou moci tančit s námi,“ upřesňuje Lada Kománková, vedoucí skupiny.

O hudební program se postará zpěvačka Adéla Zejfartová se Sunny Swing Orchestra, která vybrala tematický repertoár z hitů 20. až 30. let a nezapomněla ani na největší české hity z doby filmů pro pamětníky. K tanci bude hrát také Red Socks Orchestra a na závěr je vystřídá DJ Fish. Milovníci cimbálu se mohou těšit na Starobřeclavskou cimbálovou muziku, která bude hrát po celý večer v zámecké vinárně.

Program doprovází přehlídka dobových šatů v podání Pin Up & Vintage Studio a chvíle napětí hosté zažijí i při tombole, v níž se letos sešlo mnoho lákavých cen.

Poslední volné vstupenky za 600 Kč jsou v prodeji v Turistickém informačním centru Mikulov na Náměstí.
(lk)

Zdroj: www.mikulov.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

TAK NÁM PŘIVEZLI FERDINANDA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / muzeum pod vodárnou 5. 7. – 20. 9. …