Rekapitulace letní přípravy mladých břeclavských hokejistů

BŘECLAV

Tak jak každý rok, tak letošní sezona 2015/2016 musela jednou skončit. Po konci sezony začíná pro veškeré hráče zasloužené volno, při kterém hokejisté odpočívají a nabírají nové síly do dalších sezon. Někteří hráči si vybrali pokračovat ve sportu podobném hokeji a tudíž inlinehokeji. Letos Břeclav v inlinehokeji reprezentovala 3 mužstva a to „přípravka“, mladší žáci a muži, kterým tréninky už začali koncem dubna. Inline sezona trvala jako vždy dva měsíce a břeclavským Lvíčatům i Lvům se letos opět dařilo, když se do finálových turnajů probojovali jak celek mladších žáků, tak tým mužů.

Ale ani ostatní se doma nenudili dlouho, začátkem měsíce května začíná každý rok všem hokejistům neoblíbená „letní příprava“, při které na ně čeká spousta běhání a posilování a celkové zlepšování fyzické kondice a i rehabilitace v břeclavském krytém bazénu.

Letní přípravu absolvovali jak nejmenší členové břeclavských Lvů, kteří ovšem nezvedají těžké závaží v posilovně, ale věnují se rozvíjení vlastní kreativity v různých hrách, vylepšování gymnastických dovedností a rozvíjení obratnosti. V tomto duchu a rozvíjením rychlosti a síly nohou se připravovali hokejisti až do kategorie mladšího dorostu kde už kluci a holky dosahují jiných fyzických výsledků. Naši nejstarší mládežnickou kategorií pro sezonu 2016/2017 bude kategorie staršího dorostu: Ti už se ve svém věku potkávají daleko více i s různými činkami a pomůckami pro silové dovednosti.

Na konci června si však každý hokejista mohl oddechnout a těšit se na měsíc červenec, ve kterém si všichni užívají prázdnin a dovolených (a ve kterých by všichni měli zůstat ve vlastním individuálním tréninkovém plánu) a mohli se těšit na první srpnové dny, kdy nejmladší hokejisté se setkali na tradičním sportovním táboře HC Lvi Břeclav, letos organizovaném u Radějova, a starší hokejisté ve stejném čase sbírali zkušenosti na tradičním břeclavském turnaji starších dorostenců, na „Memoriálu Ivana Hlinky – turnaji nejlepších hráčů světa do 18 let“. Bezprostředně po jeho ukončení konečně zase vyjeli na led a i v teplém počasí se mohou věnovat hře, která se postupem času stává nemalou částí jejich života.

Filip Hrbatý-hlavní trenér HC Lvi Břeclav z.s. (děti a mládež)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Program zápasů podle týmů v týdnu 19. 2. 2024 – 25. 2. 2024

HOKEJ 5. TŘÍDY HC Lvi Fosfa Břeclav B HC KOMETA BRNO po 19. 2. 2024 …