Pondělí , 15 Červenec 2024

Rallye Monte Carlo – Zrádný noční start Rada s Jugasem zvládli

HUSTOPEČE, MONTE CARLO (juh) – Hustopečský automobilový závodník Martin Rada se spolujezdcem Jaroslavem Jugasem úspěšně vstoupili do 83. ročníku slavné Rallye Monte Carlo.

Po slavnostním startu před monackým kasinem je čekaly dvě rychlostní zkoušky, kterými se „prodírali“ za pomoci světelné rampy.

„Start u monackého kasina k závodu neodmyslitelně patří. To krásné prostředí pokaždé částečně eliminuje ty logistické trable s tím spojené,“ popisuje jezdec AGROTEC racing teamu.  „Krušný byl ovšem hned následný přejezd na start jedničky. Dálnice byla totálně ucpaná, řada posádek inkasovala penalizace, které nakonec organizátoři zrušili. My jsme vše zvládli na čas, ale bylo to pořádně našponované,“ dodává.

Pro úřadující mistrovskou posádku ve třídě 8, startující s číslem 114, začalo „ostré“ Monte na dvojici testů Entrevaux – Rouaine (21,31 km) a Norante – Digne-les-Bains (19,68 km). Rada s Jugasem se na obou vložkách zařadili mezi přední posádky třídy RC4. V RZ1 zajeli sedmý čas, v RZ2 devátý. Do Gapu, kde úvodní den končil, dojeli na sedmém místě ve třídě RC4 (klasifikováno bylo 17 dvojic).

O úspěchu na slavné rallye často rozhoduje správná volba pneumatik. „Bez hrotů se nakonec nedalo jet. Silnice byly sice bez sněhu, ale místy jako zrcadlo. Hlavně první test byl hodně namrzlý. Navíc se na tratě vytahovalo velké množství kamenů a bláta. Něco takového jsem si nedokázal představit, bylo to místy hodně drsné. A podobné to očekávám i dnes, při dvou průjezdech stejných zkoušek. První den jsme zvládli bez krize a v podobném tempu chceme pokračovat i dnes, držte nám pěsti,“ zhodnotil první den Rallye Monte Carlo Martin Rada.

Druhý den Rallye Monte Carlo obsahuje šest rychlostních zkoušek ve dvou sekcích, s celkovou délkou 134,10 kilometrů. První posádka bude ve večerní servisní zóně v Gapu očekávána po 17. hodině.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …