Rakouské obce zvou na sousedskou návštěvu

BŘECLAVSKO (juh) – Trojice rakouských pohraničních obcí Poysdorf, Herrnbaumgarten a Schrattenberg zvou ve středu své moravské sousedy na jarní informační sousedskou návštěvu.

S iniciativou přišel Rudolf Zesch ze Schrattenbergu, kterému vadí, že ani 25 let po pádu železné opony nedokázali Rakušané a Moravané v pohraničí obnovit dřívější inteznzivní společenské, kulturní i pracovní vztahy. „Turismus je v pohraničí stále nevyužitou možností. Rakušané ani Češi neznají možnosti, které jsou na druhé straně hranice. Pokud budeme v oblasti turistického ruchu postupovat společně, mohou na tom obě strany jen vydělat,“ tvrdí Rudolf Zesch.

První krokem ke vzájemnému poznání by mohla posloužit právě středeční návštěva.

Tentokrát je na programu komentovaná prohlídka s ochutnávkami vína ve vinařském centru Vino Versum v Poysdorfu, pozvání posílá také muzeum nesmyslů Nonseum v Herrnbaumgartenu a Stezka bosou nohou ve Schrattenbergu. Všechny tři akce se konají ve středu 29. dubna od 14 do 16 hodin, nikde nebude chybět prohlídka s českým průvodcem a ochutnávka vína, k dispozici bude informační materiál o jednotlivých vinařských místech. Vstup je zdarma, stejně tak jako ochutnávka.

 

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Rakvice: divadlo – Moje bílá velryba

RAKVICE / sokolovna 31. 7. 2020 20:00 Divadlo KDEKOLI uvádí hru Moje bílá velryba Manželský …