foto: J.Švach

Ragbisté si udrželi vedení v lize

VÍDEŇ (mv) – Ragbisté Rugby Clubu Břeclav odehráli v sobotu své poslední letošní soutěžní utkání v zemské lize Dolního Rakouska.

Přestože proti RC Donau Matrosen Wien nastoupili jen se třemi náhradníky, dokázali v bojovném a opět velmi tvrdém utkání zvítězit a udrželi tak vedení v tabulce.

Zápas začal pro Břeclavany nešťastně, když se hned ve 13. minutě bolestivě zranil v obličeji jeden z nejlepších hráčů Jiří Krevňák a musel být vystřídán. Poté ale nasadili břeclavští ragbisté k vídeňskému valčíku a udivení Námořníci se nestačili divit, jak s nimi moravští hosté u jejich modrého Dunaje tancují. Ve 21. minutě položil Pernecký Lukáš první pětku, ale konverzi na bránu nekopl. Ve 33. minutě opět Pernecký proměnil trestný kop na bránu a zvýšil na 8:0, to stejné se mu znovu podařilo ve 40. minutě. Ve třetí minutě druhého poločasu položil svoji první pětku Radim Stráník a konverze Perneckému vyšla – 18:0! Až v 58. minutě se Vídeňákům podařilo položit a následně i kopnout konverzi. Na to odpověděl v 72. minutě Stráník svojí další pětkou – 23:7, ale kop z konverze se Perneckému nevydařil. Břeclavští ale výhru udrželi až do konce utkání.

Ragbisté z Břeclavi nyní budou netrpělivě očekávat výsledky dalších dohrávaných zápasů, kdy je mohou ohrozit pouze vídeňští Keltové a Námořníci.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …