Ragbisté Břeclavi porazili Krems a potvrdil vedení v Landeslize NÖ

BŘECLAV  – V sobotu 12. dubna přivítali břeclavští ragbisté na svém domácím hřišti na Pastvisku ve Staré Břeclavi další celek dolnorakouské zemské ligy z údolí Wachau, tentokrát RC Krems.

Přestože hosté několik dní před termínem zápasu požádali o přeložení zápasu vzhledem ke své vysoké marodce na jiný den, nakonec do Břeclavi přijeli, ale pouze s jedním náhradníkem. Břeclavští se také potýkali se svou sestavou, neboť i jejich několik klíčových hráčů bylo zraněno. Přesto Břeclavané věřili, že svého těžkého soupeře, se kterým na podzim v Kremsu velmi těsně prohráli 12:13, doma porazí.

V prvním poločase Krems ukázal, že je skutečně tvrdým soupeřem a hrálo se prakticky pouze na břeclavské polovině hřiště. Nejdříve skóroval domácí útočník Jiří Krevňák trestným kopem na branku, ale o pár minut později se totéž podařilo Kremsu a poločas skončil nerozhodně 3:3.

Ve druhé půli se však již projevila únava Kremsu a mírná převaha Břeclavi a hrálo se zase většinou na půlce hostů. Zápas se opět proměnil ve velké drama, ale naštěstí se podařilo položit pětku domácímu Martinu Elznerovi a konverzi následně prokopl Lukáš Pernecký.

Zápas skončil konečným výsledkem 10:3 a RC Břeclav tak potvrdil svoji vedoucí pozici v Landeslize NÖ. S přehledem opět rozhodoval sudí Vladimír Kohout z Brna, hrálo se za pěkného slunečného počasí před asi 200 diváky.

Další zápas odehrají břeclavští ragbisté opět na Pastvisku ve Staré Břeclavi v sobotu 3. května, kdy se utkají s dalším velmi těžkým soupeřem – Celticem Wien III., který je složený většinou z vídeňských Britů. Tento tým na podzim do Břeclavi nepřijel také kvůli zraněním většiny svých hráčů, prohrál tedy kontumačně a proto můžeme očekávat, že Břeclavi budou chtít oplatit porážku od zeleného stolu.