Rada města navrhuje vyrovnaný rozpočet. V Břeclavi bude více na kulturu i sport

Břeclav – Rozpočet bude vyrovnaný. Více bude na kulturu i sport Vyrovnaný rozpočet a více peněz na kulturu a sport. Rada města Břeclavi doporučila zastupitelům ke schválení rozpočet na rok 2015.

Bude vyrovnaný, a to při příjmech i výdajích ve výši 439 milionů korun. Schvalovat jej budou zastupitelé v pondělí 22. prosince 2014. „Město v tomto roce přijde o významný příjem v podobě peněz za videoloterní terminály, proto musíme zvažovat každou investici, kterou ve městě plánujeme,“ nechal se slyšet starosta města Pavel Dominik. Ten spolu se svými kolegy místostarosty a vedoucími odborů seděl nad rozpočtem několik desítek hodin, aby vybrali pro další rok skutečně jen ty investice, které jsou pro město přínosem a neúměrně nezatíží rozpočet města.

„Rok 2014 skončí podle všech dostupných informací schodkem 62 milionů korun. Je to hlavně v důsledku velkých investičních akcí spolufinancovaných z evropských fondů. Do investic šlo 131 milionů korun, na opravy pak dalších 66 milionů,“ vyjmenoval první místostarosta Jaroslav Válka. V roce 2014 navíc město splatilo dalších 14 milionů na úvěrech. Pro rok 2015 se počítá s dalšími investičními akcemi. „Připraveno máme v rozpočtu 50 milionů na investice a 63 milionů na opravy a údržbu. Pět milionů pak půjde na splátky,“ doplnil Válka s tím, že na kulturu v rozpočtu vyčlenili pro rok 2015 19 milionů korun a do sportu půjde dokonce 35,6 milionu. Do příspěvkových organizací přiteče z městského rozpočtu více než 84 milionů korun.

Mezi investice nově zařazené do rozpočtu patří například oprava komunikace Fibichova, modernizace světelné signalizace, pokračování projektu Břeclav bez bariér, chodník k obchodnímu domu Tesco, zateplování budov v majetku města, oprava veřejného osvětlení. Návrh rozpočtu najdou lidé na webových stránkách, připomínkovat jej pak mohou až do 22. prosince, tedy i na zasedání zastupitelstva.

-breclav.eu-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Tváře Břeclavi: Obchvat města aktuálně, rekonstrukce mostu Poštorná

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav / úterý 20.2.2024 / 17:00 Srdečně zveme na další diskuzní …