První ze čtyř domácích zápasů v řadě Lvice zvládly na jedničku

HC Lvi Břeclav : HC Uničov 12 : 4  (5:1, 1:0, 6:3)

Ve státní svátek 17.11. po reprezentační pauze se opět rozjela 1. liga žen. Lvice mají na programu do konce roku hned 4 domácí utkání. V tom prvním přivítaly ve Fosfa Aréně hokejistky Uničova. Lvice i nadále léči několik zranění a přijela se rozloučit L: Glosíková, která bude nadále působit na Slovensku, v ŠKP Bratislava z důvodu možnosti reprezentovat SR mimo jiné na olympiádě mládeže ve Švýcarsku v únoru 2020.

Samotné utkání začalo velmi zostra. Hned v úvodní minutě se Lvice dostaly do tlaku a po prostřídání otevřela střelecký účet zápasu S. Sadílková. Neuběhla ani minuta a hostující K. Mazánková nekompromisně procedila puk za břeclavskou brankářku L. Gregorovou. Lvice ovšem za necelé další 4 minuty hned dvakrát pokořily brankářku Uničova a dostaly se do dvoubrankového vedení. Na další branky se čekalo až na konec první části, když se nejprve tento den poprvé trefila A. Zálešáková a střelecký účet první třetiny završila také svojí první brankou kapitánka K. Buociková.

Druhá třetina již takové střelecké hody nenabídla. I přes optickou převahu Lvic,  Uničovské hráčky lépe bránily a dovolily břeclavským skórovat pouze jednou. prosadila se K. Hrdinová.

Ve třetí části přihlížející čekala opět branková přestřelka. 41., 45. a 48. minuta a bylo to již 9:1 pro Lvice a fanoušci žádali desítku v síti Uničova. Přišlo ovšem menší zchlazení když v jedné minutě po dvou hrubkách Uničov 2 x rozvlnil síť naší branky. Lvice opět zpozorněly. Závěr utkání byl opět střelecky velmi bohatý. V 58. minutě nejprve K. Hrdinová vstřelila žádanou 10. branku, v téže minutě zvyšovala K. Koníčková a v 60. svůj výkon korunovala K. Buociková 12 brankou Lvic a zároveň to znamenalo hattrick. Poslední slovo měly hráčky Uničova, když v poslední vteřině ještě korigovaly na konečných 12:4 pro Břeclav.

Sestava Lvice: Gregorová ( od 45. Kocmanová) – Zálešáková, Mikuličová, Duroňová, Bartalová – Hrdinová, Búliková, Prokešová, Koníčková, Sadílková, Buociková, Zoubková, Pospíšilová, Bartoňková

Sestava Uničov: Mihálová – Nesvadbová, Mólerová K., Nováková, Samohýlová – Mazánková, Hrubanová, Novotná, Mólerová L., Krejčí, Bahúlová

Branky: 2. Sadílková ( Buociková, Koníčková), 5. Koníčková (Sadílková, Buociková), 6. Búliková (Hrdinová), 18. Zálešáková, 19. Buociková (Sadílková), 30. Hrdinová (Búliková), 41. Sadílková (Buociková, Bartalová), 45. Zálešáková (Hrdinová), 48. Buociková, 57. Hrdinová (Zálešáková), 57. Koníčková (Buociková), 60. Buociková (Hrdinová) – 2. Mazánková (Mólerová L.) 49. Mólerová L. (Mólerová K.), 49. Samohýlová (Bahúlová) 60. Mólerová L. (Mazánková)

Vyloučení: 2:0  Bez využití Oslabení: 0:0  Průběh utkání: 1:0, 1:1, 9:1, 9:3, 12:3, 12:4

Lvice tak vykročily do série domácích zápasů velmi dobře.

V sobotu 23.11. od 13:00 Lvice hostí HC Cherokees.

Na snímku kapitánka a autorka hattricku K. Buociková při jednom ze svých útočných výpadů Foto z dílny Jaroslav Kicl.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …