il.foto:hcbreclav.cz

První zápas venku se podařil. Lvi vyloupili bobří noru a vezou domů tři body

Břeclav – Čtvrtý zápas, třetí vítězství. To je skvělá bilance břeclavských hokejistů, kteří se díky tomu dostali na třetí místo druholigové tabulky. Bobři sice brzy vedli, Lvi ovšem postupně převzali otěže zápasu i iniciativu. Břeclavané totiž jednou brankou v každé třetině postupně zápas zvrátila. Po trefách Kučery, Miklíka a Kubáče dokráčela celkem pohodlně k vítězství 3:1 a cesta z Valašska bude veselá. Ve středu hostí Břeclavští doma od 18 hodin druhý Vsetín. 

Týden volna přišel Lvům vhod, virózy sužující tým na začátku týdne odezněly, a tak se na Valašsko vypravili svěřenci Konečného s Hamanem v plné síle. A hned z kraje utkání měli několik dobrých šancí. V 10. minutě už se hosté radovali z branky, jenže sudí rozpažil a gól neuznal. Puk zřejmě nepřešel přes brankovou čáru. Jen o minutu později za brankářem Bobrů zazvonila tyčka. První branka zápasu ale padla do sítě Břeclavanů. Bobři hráli přesilovku a výhodu jednoho muže v poli využil Škumát po teči Guldovy střely. Břeclav ovšem do dvou minut odpověděla. Také tečí po nahození na bránu Valašského Meziříčí srovnal stav utkání Kristian Kučera. Břeclav do konce prvního dějství pohrdla ještě dalšími dvěma přesilovkami..

V nevyužívání početních převah pokračovaly oba týmy téměř celý zápas. Zápas plný nepřesností nabral spád až ve 33. minutě, kdy se Břeclav po ráně Martina Miklíka ujala nejtěsnějšího vedení. Jenže poté si hosté aktivní hrou vybojovaly dva fauly a dostali jedinečnou možnost se zápasem něco udělat. Jenže přesilovkou 5 na 3 doslova pohrdli. Ke konci druhé dvacetiminutovky dostali dvě možnosti na zvýšení vedení v přesilovkách i Lvi, ale přesilovky jim prostě nešly.

Co nedokázali při hře 5 na 4, to se povedlo při plném počtu hráčů na ledě. Aktivní nástup Břeclavanů do třetí třetiny vyvrcholil pěknou souhrou, kterou blafákem před Vydrželem zakončil Ondřej Kubáč. Dvoubrankové vedení už si Lvi sebrat nenechali. Ze soustředěného výkonu je nic nerozhodilo, domácí nahrávky přes defenzivu neprošly. Nic na tom nezměnil ani závěrečný tlak Bobrů zesílený o hru bez brankáře. Domácí už se na nic nezmohli, a tak si Břeclav připisuje v prvním venkovním utkání sezony tři body, díky kterým se dotáhne opět mezi nejlepší trojici týmů v tabulce.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Celý zápas jsme byli lepší, v našem výkonu nebyly téměř žádné výkyvy. Snad kromě posledních dvou minut. Jinak jsme měli už v první třetině množství šancí, až jsem měl strach, aby nás jejich neproměnění později nemrzelo. Kluky ale musím pochválit, i když prohrávali, hráli dál náš nátlakový hokej. Domácím jsme toho moc nepovolili, jedinou výtku bych měl k tomu neproměňování šancí. Gólů jsme mohli dát mnohem víc.“

Martin Daneš //www.hcbreclav.cz/

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC LVI Břeclav 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Škumát (Gulda, Mar.Varga) – 16. Kučera (Tobola), 33. Miklík (Tobola), 45. Kubáč (Zháňal, Nováček)

Vyloučení: 6:7, navíc Škumát (VM) OT 10 minut Využití: 1:0

Diváků: 100 (z toho 9 z BV)

Rozhodčí: Škach – Švarc, Blaha

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel – Finkes, Gulda, Matušenko, Šimek, Tomiga, Zábojník, Fišera – Baroš, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Randýsek, Slovák, Sprušil, Škumát, D.Varga, Mar.Varga

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Beneš (A), Svoboda, Novák (A), Dittrich – Zháňal (C), Medřický, Kubáč, Červenka, Nováček, Tobola, Blaha, Průdek, Buhaj, Kučera

Další výsledky 5. kola:

Opava – Přerov 3:2

Karviná – Hodonín 3:4

Vsetín – Frýdek 4:1

Nový Jičín – Poruba 1:2

Technika Brno – volno

 

Martin Daneš //www.hcbreclav.cz/

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …