První májový víkend potěší i milovníky vína

BŘECLAVSKO – Prodloužený prvomájový víkend nabízí hned několik zajimávých příležitostí k ochutníání místních vín. Stačí si jen vybrat.

 

Prvomájový košt v Břeclavi

BŘECLAV – Tradiční prvomájový košt vín pořádají břeclavští komunisté opět v sále Domu školství. Začíná se v  10.30 hodin.

 

Přehlídka neoveských vín

MORAVSKÁ NOVÁ VES – Tradiční prvomájová ochutnávka neoveských vín se koná 1. května od 10.00 do 22.00 hod. v rámci bohatého celodenního kulturního programu akce Den lidových řemesel. Vystoupí místní folklórní i hostující soubory a skupiny všech žánrů, můžete vidět lidová řemesla a starodávný jarmark, vše na jednom místě.

 

Májové otevřené sklepy

VELKÉ PAVLOVICE – Pro milovníky vína pořádají velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic 2. května tradiční a oblíbenou jarní vinařskou akci Májové otevřené sklepy. Začátek akce je v 11.00 hod. Večerní zábava s cimbálovou muzikou od 19.00 hod. v sokolovně.

 

Májový košt vín

HUSTOPEČE – Již tradiční výstava vín ZO ČZS Hustopeče se uskuteční v sobotu 2. května v prostorách Hotelu Centro. Bude připraveno přes 800 vzorků vín, které můžete vychutnávat od 10.00 do 20.00 hod. za stylového doprovodu cimbálové muziky.

 

Košt v Bílovicích

VELKÉ BÍLOVICE – Velkobílovický košt se uskuteční v sobotu 2. května v kulturním domě a nabídne okolo pěti set vzorků vín na jednom místě, příjemné zpestření sortimentu o autentická nebo jemně perlivá vína frizzante.

 

Zahájení vinařské agroturistické sezóny

SEDLEC – V sobotu 2. května od 10 hodin otevře ZD Sedlec oficiálně pro tento rok ochutnávkový stánek pod pergolou na vinařské stezce. Připravena bude ochutnávka celého sortimentu Sedleckých vín a spousta gastronomických specialit. K příjemné náladě přispěje cimbálová muzika.

 

Trdlování v Němčičkách

NĚMČIČKY – Ve Vinařském dvoře v Němčičkách se můžete v neděli 3. května těšit na ukázky přípravy zapomenutých dezertů, ochutnávky domácích likérových a jiných vín. Připraven bude bohatý program pro děti s jarní tématikou, bylinkářská a zahradní poradna, vystoupení folklorního souboru a beseda s cimbálovou muzikou. Začátek v 10 hodin.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …