První čtyřicetimetrová diskařka

TŘINEC /Lk/ – Několik mládežnických atletů Lokomotivy Břeclav se zúčastnilo mistrovství Moravy a Slezska v družstvech juniorů a dorostu v Třinci. Startovali většinou za družstva, která mají šanci postoupit na mistrovství Česka, kam postupují jen nejlepší celky. Nejlepší výkon podala dorostenka Leona Vargová, která se výrazně zlepšila v hodu diskem, když výkonem 42,18 jako první žena Břeclavska přehodila hranici 40 metrů. Tímto výkonem se zařadila na druhé místo dorosteneckých tabulek ČR v letošním roce a na 17. místo mezi dospělými diskařkami. Stala se současně rekordmankou Břeclavska všech ženských kategorií. Spolu s diskařem Lukášem Brenem mají stejné umístění v Česku a jsou tak nejlepšími atlety Břeclavska v letošním roce. Startovala za Olymp Brno, který skončil na mistrovství Moravy na druhém místě a svoji disciplínu vyhrála. Zlepšila si překvapivě i rekord v kouli na 13,16 m o čtyři centimetry a skončila druhá. Stejně úspěšný byl i vrhač Adama Horák, který startoval za TJ Vítkovice. Vyhrál hod diskem výkonem 46,08 a v kouli byl druhý (15,10). V kategorii dorostenců startoval i Matěj Osička v dresu Vítkovic. Vyhrál 800 m za 2:02,27 po pomalém tempu a v běhu na 400 m byl čtvrtý za 52,26 a zůstal těsně za svým osobním rekordem. Za Lokomotivu Břeclav naopak startovala Karolína Smreková z AK Malacky, která vyhrála hod diskem v osobním rekordu 39,17 a v hodu kladivem byla čtvrtá výkonem 33,73.

Lysák třetí v Triepertcupu

BRNO /Lk/ – Posledním závodem skončil běžecký seriál Triexpertcup, který se skládal z 20 závodů v Brně a okolí. Běhalo se na silnici, na dráze i v terénu. Velmi vyrovnané výkony podával ve všech závodech Vlastimil Lysák z Mikulova, který si v celkovém součtu všech závodů vybojoval třetí místo. Posledním závodem, který se běžel byl závod Anthropos na trati šest kilometrů. Zde Lysák skončil na třetím místě za 20:46 minut. Na 12. místě skončil Martin Vintrlík z Triatlonu Křepice za 21:43. V kategorii nad 60 let doběhl Lubomír Šlancar ze ZŠ Nikolčice na devátém místě za 29:50 minut.

Běžci Břeclavska v Holíči

HOLÍČ /Lk/ – Tradiční běžecká Velka cena města Holíče se konala v ulicích města na trati dlouhé 8895 metrů. za účasti 323 závodníků. V kategorii MUŽŮ byl nejlepší Martin Vintrlík z Triatlonu Křepice na šestém místě za 32:03, 26. byl Martin Daneš (Lvi Břeclav) 36:50. MUŽI nad 50 let: 29. Milan Orth (Iriish Pub Břeclav) 45:21. MUŽI nad 60 m: 2. Pavel Kubíček (Relax Dobré Pole) 42:12, 4. Lubomír Šlancar (ZŠ Nikolčice )44:06, 11. Vladimír Novák (Ladan Moravská Nová Ves) 53:52 .MUŽI nad 65 let: 7. František Foretník (Krumvíř) 50:12. MUŽI nad 70 let: 5. František Kubíček (Relax Dobré Pole) 45:15, 6. František Kovařík (Břeclav) 47:57. ŽENY nad 45: 8. Stanislava Nosková (Břeclav) 45:59. ŽENY nad 35 let: Odehnalová (Břeclav) 47:40.

Skvělá zpráva! Národní tým do 18 let chystá přípravu na nadcházející MS ve Finsku. Pozvánku …