První české body J. Vacka

PRAHA (hý) – Na celostátním bodovacím turnaji stolních tenistů kategorie staršího žactva v Praze startovala i skupinka hráčů MSK Břeclav.

V hale Oáza se na čtyřiadvaceti stolech představilo 135 chlapců a 51 dívek. V silné konkurenci si své první české body uhrál Jan Vacek. V kvalifikaci o postup do hlavní soutěže podlehl favorizovanému Valoškovi (Ostrava) 0:3 a ani v útěše nezačal nejlépe. S Balákem (Brandýs) prohrál první dva sety a ve třetím odvracel za stavu 8:9 hrozbu porážky. Průběh zápasu otočil, vyhrál 3:2, pak přešel ještě přes Doubka (Jaroměř) a Viesnera (Dobré) a až se Štolcem (Bělá pod Bezdězem) prohrál v boji o čtvrtfinále 1:3.

Stanislav Krejčiřík v kvalifikaci prohrál 1:3 s J.Diveckým (Jaroměř), v útěše 1:3 s Hudcem (Plzeň). Tomáš Bruckner, který patří věkem ještě mezi mladší žáky, ukázal své příští možnosti, zatím ale nedokáže plně své přednosti uplatnit. V kvalifikaci podlehl 2:3 Krušberskému (Opava), v útěše po dalším rovnocenném zápasu 1:3 Červinkovi (Kroměříž). Výhry se nedočkala ani Martina Vašíčková, její výkon ale nebyl špatný. S Frolíkovou (České Budějovice) prohrála 2:3, v útěše s ní Hlobilová (Hodonín) lépe zvládala koncovky setů a vyhrála 3:0. Dobře si ve čtyřhře vedli Vacek s Krejčiříkem. V prvním kole vyřadili bratry Beranovy (Kotlářka Praha) po výsledku 3:0, ve druhém kole podlehli favorizovanému páru Hromek (Hodonín)-Veigl (Neředín) po velmi solidním výkonu 1:3.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …