Propadák v Kroměříži znamená, že Lvi nemají postup do play off na svých hokejkách

HK Kroměříž : HC Lvi Břeclav  17:1  (7:1, 3:0, 7:0)

Sestava Kroměříž: Karola ( Svoboda) – Osina, Vávra, Jergl, Šťastný R., Paksi, Gazda T. –  Zavřel, Jelínek, Murín, Gazda M., Ditrich, Merta, Hradil, Vaněk, Brada, Sedlář, Laciga, Šťastný D.

Sestava Břeclav: Hübner ( od 15. do 46. Foukal) – Směřička, Papp, Dora, Göndör, Klauda, Bolfík – Čápek, Gabriška, Lenkovič, Průdek, Zháňal, Jajcay, Nešpor, Juránek, Klimovič

Branky: 7. Sedlář (Jelínek, Vávra), 10. Murín (Gazda M., Ditrich), 11. Merta (Brada, Sedlář), 11. Murín (Jergl), 12. Hradil (Vaněk, Zavřel), 15. Zavřel, 19. Vaněk (Zavřel, Vávra), 21. Hradil (Vaněk, Vávra), 33. Murín (Jergl), 40. Sedlář (Brada), 43. Jelínek (Osina), 44. Ditrich (Jergl), 51. Zavřel (Vaněk), 51. Merta (Sedlář), 54. Merta (Sedlář), 58. Zavřel, 58. Merta (Sedlář, Brada) – 15. Klimovič (Juránek, Směřička)

Vyloučení : 4:3 (+ Břeclav 1 x TS)  Využití: 1:0 (+ Kroměříž proměněné TS)  Oslabení : 1:0 Průběh utkání : 6:0, 6:1, 17:1.

Pro jistotu postupu do play off museli Lvi v Kroměříži bezpodmínečně zvítězit. Jejich největšímu soupeři (Uh. Hradiště) se to totiž povedlo v pátek u stejného soupeře.

První minuty zápasu jsou otevřené ovšem bez větších šancí. První šanci nakonec mají domácí hokejisté po třech minutách hry. Následně zahrozí dvakrát Lvi, ale také bez brankového efektu. První branku střílí domácí hráči v sedmé minutě, když dokáží Lvy na delší dobu zavřít v jejich obranné třetině.  O tři minuty později domácí zvyšují na rozdíl dvou gólů. Následujících 120 vteřin bylo pro naše hokejisty jako z hororu. Domácí hráči, do čeho bouchnou končí v naší síti. Nepomohl ani oddechový čas Lvů. V 15. minutě je to již 6:0 a břeclavští jsou zralí na ručník. přijde sice korekce skóre, ale i tak domácí tým na ledě vládne a do konce třetiny odskočí opět na rozdíl 6 branek.

Na začátku druhé třetiny domácí využívají hned první nabídnutou přesilovou hru. Přesilovku si zahrajeme také my, ovšem více šancí si dokáží vytvořit oslabení hráči Kroměříže. Desátou branku a závěrečnou ve druhé třetině střílí domácí hráči právě ve svém oslabení.

Ani třetí třetina nebyla z pohledu Lvů dobrá. Rozjetá Kroměříž si na ledě dělá co chce a postupně nadělí Lvům na cestu dalších sedm gólů.

Brutální prohra znamená, že se vidina postupu do play off ztrácí do teoretické roviny. Lvi musí spoléhat na ztráty svých soupeřů. Za předpokladu, že doma porazíme v posledním zápase Rosice, Uh. Hradiště může získat ve svých dvou zbývajících zápasech max 3 body ( soupeři Rosice venku a Velká Bíteš doma), či Uh. Brod ve svých třech utkáních taktéž maximálně tři body ( doma Rosice a Uničov, Boskovice venku). Lvi mají příští týden volno a základní část budou dohrávat 24.2. v domácím prostředí.

Stav základního kola krajské ligy mužů Jihomoravského a Zlínského kraje po víkendových zápasech

Název části: Základní část (zč)
Tabulka dle: SDŘ článek 416