Příští týden na Světový duel vín

HUSTOPEČE (jal) – Nejlepší vína světa, vína od nejlepších vinařů i od známých celebrit. To vše nabídne pátý ročník Světového duelu vín v sobotu 22. listopadu.

„Jedná se opravdu v rámci České republiky o výjimečnou akci. Je určena jak pro profesionály, tak pro lidi, kteří jen mají rádi víno, i pro hoteliéry, restauratéry. Každý si tam najde svůj okruh vín a může si tak udělat obrázek, jak vypadá vinařství naše a vinařství v Evropě a ve světě. Svaz vinařů dokonce uvažuje o tom, že Světový duel vín bude brát jako edukativní akci pro lidi, kteří chtějí víno nejen vyrábět, ale i prodávat. Myslím si, že je to pro Hustopeče velmi významná věc,“ rozpovídal se o Světovém duelu vín organizátor Miroslav Hrabal.

„Našim zájmem je vždy vytáhnout z daného vinařského regionu tu top extra třídu. Například z šesti nejlepších vinařů z rakouského Wachau máme na Světovém duelu vín zastoupeny hned čtyři,“ doplnil další z organizátorů Jiří Kunc.

K ochutnání budou například i vína, která se běžně pijí jen v michelinských restauracích v Honkongu nebo Japonsku nebo vína ze stoletých vinic. „Máme lahve i do vinařství, které bylo vyhodnoceno jako nejzdravější vinařství světa,“ zmínil Kunc.

Zhodnotit vinařské umění budou moct návštěvníci i slavným hvězdám, jako jsou například Antonio Banderas, režisér Francis Ford Coppola, fotbalista Lionel Messi nebo český herec Karel Roden.

Světový duel vín se tradičně uskuteční v Hotelu Centro. Předprodej vstupenek probíhá v Turistickém informačním centru v domě U Synků nebo v sítí Ticketstream.

svetovy_duel_vin_web_1411660924

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …