il.foto:Podluží v písni a tanci

Přípravy na slavnosti jsou v plném proudu. Chcete-li soutěžit, přihlaste se !

TVRDONICE (zš) – Od začátku roku připravuje programová rada tvrdonské národopisné slavnosti Podluží v písni a tanci. První červnový víkend od pátku 5. do neděle 7. června bude opět připraven , bohatý program pro všechny milovníky folkloru, lidové zábavy, ale také dobrého jídla a pití.

Představí se nejen soubor a krúžky z Podluží, ale také z jiných oblastí Moravy, Čech i hosté ze Slovenska a Rakouska. Také letošní program se drží tradičního osvědčeného scénáře. V pátek přehlídka dechových hudeb, v sobotu dětské soubory, soutěže, přehlídka sborů a cimbálových muzik. V neděli sjíždění přespolní chasy, průvod a galaprogram domácích i hostů. Momentálně se dolaďují poslední maličkosti ve skladbě programů, potvrzují se smlouvy o účinkování.

„Chceme ale právě v tomto období vyzvat mladé zpěváky a tanečníky, aby sebrali odvahu a přišli ukázat své umění do soutěží ve zpěvu a  tanci. Pořadatelé i letos vypisují tradiční pěvecké kategorie sólo muži a ženy, dueta mužská, ženská a smíšená. Také taneční soutěže jsou tradiční – hošije, vrtěná a verbuňk. Účastníci všech tří kategorií soutěží o titul Stárek Podluží. Soutěž ve Tvrdonicích je i letos předkolem pro soutěž ve verbuňku na strážnickém festivalu,“ zvou k účasti pořadatelé.

Propozice soutěží i přihlášky si můžete podrobně prostudovat na www.tvrdonice.cz, kde můžete i vyplnit přihlášku, nebo je na vyžádání zašle Zdena Šlichtová. Stačí zavolat na telefon 777 739 523, nebo napsat na mail podatelna@tvrdonice.cz.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …