il.foto www.vinarskyobzor.cz

Přípravují mistrovství České republiky v řezu révy vinné

VELKÉ BÍLOVICE  – Již 11. ročník soutěže v řezu révy vinné se uskuteční 13. února ve Velkých Bílovicích.

Nejvýznamnější tuzemskou vinohradnickou událost pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby za podpory Velkobílovických vinařů. V pátek 13. února se ve Velkých Bílovicích v areálu vinařství Stanislav Mádl – Váš vinař, přilehlých prostranstvích a nedalekém vinohradu uskuteční soutěž, ve které odborníci posuzují umění a zručnost soutěžících vinařů. Obstát, může jen ten, kdo dokáže co nejlépe ve vymezeném časovém limitu ořezat stanovený počet keřů révy vinné.

„Porota složená z vítězů předcházejících ročníků a odborníků bude hodnotit zejména kvalitu a čistotu řezu. Rychlost soutěžících rozhoduje pouze v případě nerozhodných výsledků,“ doplňuje Miloš Balga, jednatel společnosti BS Vinařské potřeby, která je organizátorem soutěže.

Akce vznikla původně jako neformální setkání vinařů, kteří měli chuť ukázat svůj um v řezu révy vinné. „Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která splňuje mezinárodní parametry a má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví,“ uvádí Martin Chlad, marketingový a obchodní ředitel Svazu vinařů ČR.

V soutěži o hlavní trofej „zlaté nůžky“ a řadu dalších praktických cen se letos opět utkají ženy a muži, a to v kategoriích Junior(žáci a studenti odborných škol a mládež do 21 let včetně) a Elite (soutěžící starší 21 let). Ve speciální soutěžní kategorii potom budou poprvé oceněny za své výkony i soutěžící ženy.

Během dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program, jehož součástí bude letos kromě prezentace vinařských pomůcek a vybavení také odborná přednáška o managementu vinice v podání docenta Pavla Pavlouška a zahraničního hosta, italského experta v oblasti vinohradnictví a výroby vína, Alfreda Tocchiniho.

Přihlášky do soutěže a více informací najdete na www.vinarskepotreby.cz

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

O dušu

BŘECLAV / start a cíl před hospodou „U Buvola“ v Ch. N. Vsi 22. 6. …