Pondělí , 15 Červenec 2024
foto:ceskatelevize.cz

Přijďte si namalovat ornament na keramiku

BŘECLAV (db) – Městská knihovna Břeclav ve spolupráci firmou Hermi foto Břeclav Dagmar Benešové zve na výtvarné dílny, které navazují na besedy o ornamentu a kurzy malování krojových mašlí z Podluží s lidovou malérečkou paní Marií Švirgovou z Lanžhota.

Tentokrát se budou účastníci kurzu učit, jak se maluje na keramiku, porcelán či sklo. Dílna je určena především dospělým zájemcům. První dílna začíná v úterý 20. května od 17 do 20 hodin, druhá proběhne ve čtvrtek 22. května opět od 17 do 20 hodin. Obě dílny se uskuteční v malém sále Městské knihovny Břeclav a vzhledem k omezenému počtu míst je nutná rezervace! Pokud se chcete některé z nabízených dílen zúčastnit, přihlaste se prosím na info@hermifoto.cz. Vložné činní 200 korun, bude se vybírat až na místě. Kapacita každé dílny je maximálně 40 osob. je potřeba si vzít vlastní předmět, který si chcete vymalovat, např. malý talířek, rovný hrneček (na „buclatém“ se to špatně učí), skleničku, zkrátka co vás napadne. Vhodný bílý porcelán lze zakoupit v Bille (místo květinářství, jen do 15. května 2014, pak se prodejna bude stěhovat na ulici Na Tržišti). Kdo to nestihne, nemusí zoufat. Pořadatelé kurzu jsou s prodejnou smluvení, že na dílny bude připraven prodej porcelánu přímo v knihovně za velmi výhodné ceny. Nahlédnout můžete na www.homebazar.eu. Dále budete potřebovat malý štěteček – č. 0, č. 1 a hadřík na utírání.
„Pokud si už doma chcete připravit svou vlastní předlohu, ušetříte si tím čas na dílně. Nemusíte mít však strach, s paní Švirgovou pro vás opět nachystáme jednoduché předlohy. Budeme malovat barvami na keramiku, které jsou po upečení v troubě omyvatelné i v myčce. Vše ostatní zajistí pořadatelé,“ zve všechny zájemce Dagmar Benešová.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …