Na výstavě v Dělnickém domě můžete vidět i model zimní krajiny. Foto: Jiří Holobrádek

Přijďte se podívat na železniční modely a dobové artefakty

BŘECLAV – Tradiční výstavu železničních modelů, kolejišť  a dobových artefaktů z naší železnice v sále Dělnického domu v Břeclavi připravil spolek Železničních modelářů Břeclavska a studenti a vyučující Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a obchodní akademie Břeclav.

Zahájení proběhlo v sobotu 27. září a potrvá až do neděle 5. října. A nutno říct, že i vstupenka je stylová – kartónová železniční jízdenka, tak jak ji pamatujeme z dob „před Kuvajtu napadením“.  Denně je otevřeno od 9 do 18 hodin.

„Výstava malým i velkým návštěvníkům nabízí modely železničních vlaků všech rozchodů a provede historií modelářství od poloviny 20. století do současnosti. Nechybí ani působivé železniční artefakty – uniformy, odznaky či sběratelsky cenné značení jednotlivých druhů parních lokomotiv. Raritou je ukázka části nejdelšího modelu autovlaku zhotoveného v měřítku 1:45 s modely autíček značky ŠKODA od Emila Urbánka,“ pozvala všechny fanoušky železničních modelů ředitelka břeclavského muzea Alena Káňová.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …