Přijďte s dárečkem. Strom pro Agátu se dnes rozsvítí v kině

Břeclav – Udělat radost dětem a jejich maminkám. A udělat radost i sobě tím, že na Vánoce pomůžeme. Stromeček se letos na Mikuláše nerozsvítí jen před městským úřadem, ale i v kině Koruna. A pod ním se budou plnit přání dětí, které žijí s maminkami v Domově svaté Agáty v Poštorné.

„Vánoční čas vnímáme nejen jako čas, kdy jsme s naší rodinou, ale řada z nás chce i pomáhat lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí jako my. Takže letošní Vánoce chceme věnovat dětem ve svaté Agátě. Protože neznám nic krásnějšího než rozzářené oči dětí, když rozbalují dárky,“ prozradil vznik myšlenky na Vánoční strom pro Agátu radní Tomáš Mráz.  Děti a maminky ve svaté Agátě dostanou vánoční kartičky, na které napíší svá přání. Ty pak rozvěsí na stromeček, jenž se rozsvítí 5. prosince při oslavě Mikuláše v kině Koruna.

„Každý, kdo bude chtít dětem přání splnit, si vezme kartičku a do 19. prosince může dárek pod stromeček přinést. Ale dárky mohou lidé nosit už 5. prosince, pokud třeba chtějí udělat radost všem dětem ve svaté Agátě společným dárkem,“ doplnil Tomáš Mráz s tím, že kartičky vypíšou i maminky společně, protože s dětmi využívají společenskou místnost či šicí a výtvarnou dílnu, ve které zajisté uvítají i dárky pro všechny.  Dárky pak 19. prosince odveze starosta Pavel Dominik do Domova sv. Agáty, kde je dětem a maminkám předá při společné oslavě Vánoc.

Mikulášské zpívání začíná v Břeclavi v 17 hodin u kina Koruna. Přijede Mikuláš se svojí družinou, na děti čekají hry a soutěže, vybírat se také budou nej masky břeclavského Mikuláše, anděla a čerta. „Vystoupí děti z Yamahy a kapela pro všechny Las Vegas,“ pozvala na oslavu Radka Kobrová z odboru školství, kultury, mládeže a sportu.  Následovat bude dětská diskotéka na náměstí a rozsvícení vánočního stromu. „Z důvodu bezpečnosti všech, tedy hlavně dětí, bude už od půl páté uzavřená silnice u kina Koruna,“ sdělila Kobrová.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Aleš Černý – NA PODLUŽÍ

BŘECLAV / Synagoga Břeclav 9. 2 – 17.3. 2024 / vernisáž 8. 2. v 17 …