Přijďte na nový Trh pod Víchem

HRUŠKY (tz) – V neděli 12. října od 7.00 do 10.00 se uskuteční druhý Trh pod Víchem.

Ovoce, zeleninu, nábytek, zbylý stavební a instalační materiál, různé další zařízení do domácností, jízdní kola, dopravní prostředky, zemědělskou techniku a chovatelská zařízení, případně i domácí zvířectvo – to všechno můžete přijít prodat nebo nakoupit na nově vznikající trh v Hruškách v prostorách selského dvora s vjezdem ze silnice 1/55 (Břeclav-Hodonín). Pořadatelem je Spolek pro zachování tradice, kultury a sportu ve spolupráci s Jihomoravskou komunitní nadací, jejichž záměrem je na Podluží navázat na tradiční způsoby obchodu a směny zboží místní produkce.

,,Trh po Víchem je prostor, který má velký potenciál stát se v budoucnu atraktivním vyhledávaným místem pro milovníky směny – našich zemědělských produktů, výrobků, nepotřebných věcí nebo i jen obyčejným místem kde se budou potkávat sousedé, kamarádi či jen tak kolemjdoucí“  říká  ředitelka Jihomoravské komunitní nadace Zlata Maděřičová, která se netají tím, že bleší trhy navštěvuje s velkou oblibou.

První Trh pod Víchem byl již 28. září a v areálu se sešli první nadšenci.  Lidé si mohou přijít nejen nakoupit, ale také prodat, co jim doma překáží, ale přesto je jim líto to vyhodit.  Ať už proto, že věci mohou ještě někomu posloužit a udělat radost, nebo třeba jen z citových důvodů, například věci z pozůstalostí či nevhodné dárky. Na trhu pod Víchem je možné věci také směnit.

„V dnešní době, kdy obliba bleších trhů vzrůstá, bychom chtěli zavést novou tradici trhů v Hruškách a opakovat ho každých 14 dnů. Přejeme si, aby lidé věci co již nepotřebují, nevyhazovali a raději je přišly prodat někomu, komu by ještě mohly posloužit. Pokud lidé budou chtít prodat i nějaké objemnější věci, můžou přijít třeba jen s fotografií“ říká František Tichý pořadatel trhů.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …