Příběhy o pomoci

BŘECLAV (rh) – V čase předvánočním jsou sdělovací prostředky naplněny výzvami k podpoře, prosbami o finanční příspěvky, ale také příběhy z druhé strany. Tyto příběhy hovoří o snaze firem, nadací, sportovců, umělců, ale i „obyčejných lidí“ pomoci a to různými způsoby a s různým cílem.

Jeden z příběhů, které se odehrávají na Břeclavsku, není spojen jen s časem adventu a netýká se jen letošního roku.

Rodinný pivovar Bernard letos již pátým rokem přispěl břeclavské společnosti Remedia Plus finančním příspěvkem. Za těch pět let činí celková částka věnovaná na podporu sociální práce konané společností Remedia Plus 54.406 korun, konkrétně za letošní rok bylo předáno 8.316 korun. Dar od zástupce pivovaru převzala v uplynulých dnech ředitelka společnosti Jarmila Pěčková. Bernardu patří poděkování nejen za finanční podporu, ale i za vytrvalost, se kterou pomáhají.

VALTICE (lip) – Celkem sedm tisíc korun se podařilo vybrat mezi žáky a pedagogy Střední vinařské školy Valtice.

Sbírku vyhlásila učitelka Petra Manišová pro devítiletého Šimona Chodůra, který trpí Lennox-Gastautovým syndromem – jednou z nejtěžších forem epilepsie. Rodiče chlapce, který je ve svém věku na úrovni šestiměsíčního miminka, potřebují konstrukci do auta pro upevnění invalidního vozíku a právě na tento účel budou vybrané peníze použity. Rodina si dar převzala na vánoční výstavě prací žáků školy.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …