Při dnešním hokejovém derby můžete podpořit matky s dětmi v nouzi

Břeclav – Udělejte dobrý skutek. Při jižanském derby, které se hraje ve středu 3.prosince můžete podpořit matky s dětmi v nouzi. Akci pořádá fanklub HC LVI Břeclav.

Jsou to již čtyři roky, co slavila úspěch „plyšáková akce“, při které návštěvníci jižanského derby mezi Břeclaví a Hodonínem zasypali led téměř 1500 plyšovými hračkami všech velikostí. Ty následně mířily do Azylového domu svaté Agáty v Poštorné, kde žijí výlučně matky s dětmi v tísni. Letos bychom chtěli prostřednictvím oficiálního fanklubu HC LVI Břeclav na tuto charitní akci navázat, tentokrát ovšem ve formě různorodé materiální pomoci, a hlavně udělat dětem radost. Hlavní část sbírky proběhne opět během hokejového zápasu Břeclavi s Hodonínem, který se na břeclavském zimním stadionu odehraje ve středu 3. prosince od 18 hodin, tedy v ideálním termínu těsně před Mikulášem. Své příspěvky a dary ale budete moci přinést zástupcům hokejového fanklubu na kterýkoliv listopadový domácí zápas Břeclavi.

Protože jsme minule azylový dům hračkami doslova zaplavili, letos jsme se na rovinu obyvatelek prostřednictvím vedoucí azylového domu Leony Balgové zeptali, co by matky s dětmi nejvíce ocenili. Seznam možných darů je nakonec celkem dlouhý a věříme, že některé věci, pro Vás třeba nepotřebné, se dočkají využití právě v rukou dětí v Poštorné.

Na „mikulášskou“ sbírku tedy můžete přispět následujícími věcmi:

– hračky všeho druhu (plyšáci, hry, stavebnice, panenky, auta,…)

– školní potřeby (učebnice, knížky, bloky, sešity, tužky, pastelky, fixy, obaly na sešity, pouzdra, vodové nebo temperové barvy,…)

– hygienické potřeby a drogerie (dudlíky, láhve pro kojence, kapesníky, plenky, zubní pasty, mýdla, ubrousky, kosmetika, mycí prostředky, …)

– JEN TRVANLIVÉ POTRAVINY (tvrdé bonbony a jiné cukrovinky)

NEPŘIJÍMÁME KLASICKÉ POTRAVINY A ŽÁDNÉ OBLEČENÍ (ANI NOVÉ)

Finanční pomoc pro Domov svaté Agáty v Břeclavi lze v jakékoliv výši posílat celoročně na účet břeclavské charity číslo: 1380210329/0800 (Česká spořitelna Břeclav), variabilní symbol: 312. Peníze půjdou na nákup věcí nebo pořádání výletů, na které v rozpočtu domova nejsou finance.

Azylový dům pro matky s dětmi v tísni je určený pro dospělé těhotné ženy nebo matky s dětmi do 18 let, které se ocitly v obtížných životních a sociálních situacích. V Poštorné jsou pro ně na Komenského ulici 6 (budova bývalé školky, nedaleko ZŠ Komenského) vyčleněných 13 malých bytových jednotek (většinou jeden pokoj se sociálním zařízením) s celkem 40 lůžky. Matky ubytované v tomto azylovém domě však musí dodržovat domovní řád, aktivně řešit svou životní situaci, sociální pracovnice jim pomohou při hledání práce, finančním plánování, vyřizování administrativy nebo prosté začlenění se do běžného života. Na to vše ale mají pouze jeden rok, potom musí i s dětmi azylák chtě nechtě opustit.

Při utkání s Hodonínem budou u pokladen umístěné sběrné koše, do kterých budete moci své dary (samozřejmě anonymně) vložit. Věříme, že si i samy uživatelky azylového domu najdou cestu na hokejová utkání, protože je mají i se svými dětmi po celou sezonu zcela zdarma.

lvi charita

Kontaktní informace jsou zde: Kontaktovat vedoucí azylového domu, paní Leonu Balgovou lze na mobilním čísle 605 233 404. Zástupce oficiálního fanklubu Martina Daneše (728 568 628) nebo Kamilu Mokrou (774 674 358) pak můžete se svými dotazy kontaktovat na přiložených telefonních číslech nebo na e-mailu redakce@hcbreclav.cz

Více informací o Azylovém domu sv. Agáty si můžete přečíst zde: http://breclav.charita.cz/charitni-sluzby/domov-svate-agaty-breclav

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …