Prezident Miloš Zeman si připíjí s Františkem Zapletalem z Velkých Bílovic, který převzal ocenění za nejlepší červené víno Salonu vín ČR. Za ním stojí Miroslav Volařík, držitel ocenění za nejlepší sekt. Foto: archiv NVC

Prezident Zeman ocenil nejúspěšnější vinaře

PRAHA – Prezident České republiky předal minulý týden ocenění vítězům Salonu vín – národní soutěže vín ČR 2014.

Prezident České republiky Miloš Zeman přijal na Pražském hradě vítěze Salonu vín – národní soutěže vín 2014 a osobně předal jim předal hlavní ocenění naší nejvyšší národní soutěže vín, jejíž záštitu přijal již v loňském roce.

Mezi oceněnými vinaři byli i dva zástupci z Břeclavska. František Zapletal z Velkých Bílovic převzal ocenění za Merlot 2012, výběr z hroznů, který se stal vítězem kategorie červených vín. Miroslav Volařík z Mikulova se zase může pyšnit prvenstvím v kategorii šumivých vín za svůj Sekt Volařík 2010.

Ocenění převzal také Bořek Svoboda, generální ředitel společnosti Zámecké vinařství Bzenec za víno Ryzlink rýnský 2011, pozdní sběr, který se stal šampionem soutěže a zároveň vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín. Zámecké vinařství Bzenec získalo rovněž ocenění za nejlepší kolekci. František Fridrich z Vracova převzal ocenění za své Chardonnay 2012, výběr z hroznů, které zvítězilo v kategorii polosladkých vín. Pavel Vajčner, generální ředitel společnosti Znovín Znojmo, si odvezl ocenění za Muškát moravský 2010, výběr z bobulí, který byl nejlepší v kategorii přírodně sladkých vín.

Po předání ocenění následovala neformální diskuse vinařů s prezidentem Zemanem, který mimo jiné ocenil stále se zvyšující kvalitu našich vín a vyjádřil přání, aby se podobné setkání uskutečnilo také v příštím roce.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …