Překvapení se nekonalo. Extraligista Šťastný řídil porážku Lvů na ledě Přerova

Přerov – Šance na body na ledě vedoucího mužstva soutěže visely pro Břeclavany hodně vysoko, Zubři nehodlali Břeclav jakkoliv podcenit. Šance Lvů na body se ještě zmenšily poté, co na Hanou odjeli Lvi bez zraněných obránců Nováka, Svobody a se zraněným Benešem. Po čtvrté v sezoně navíc vyšli střelecky úplně naprázdno, Přerovu navíc nedali branku už dlouhých 146 minut. Ten si tak upevnil pozici na čele soutěže zatímco Lvi jsou stále osmí, s osmibodovým náskokem na Bobry z Valašského Meziříčí. V sobotu jedou modrožlutí k zápasu na led šesté Opavy.

Začátek zápasu vůbec nebyl ze strany Břeclavi špatný. Gólman Klimeš chytil Kudělkův únik a za chvíli mohl na druhé straně dát Lvům vedení Roman Průdek, který byl sice faulovaný a snad i proto jeho zakončení nebylo úspěšné. Ani následná početní výhoda Břeclavi vedení nepřinesla, což není vzhledem k prachbídné produktivitě Břeclavských v nich, nic neobvyklého. Tak přišel trest. Rozhodčí už signalizoval trest pro Břeclav, ale vylučovat se nakonec nemuselo. Šebek se protáhl přes celé útočné pásmo až do zakončení, kde si položil brankáře Klimeše a zasunul puk podél jeho betonu do sítě. A mohlo být ještě hůř, kdyby Sedlák v přesilovce mířil o pár centimetrů přesněji.

Také ve druhé třetině Lvi drželi jakousi naději na dobrý výsledek, jednobrankové manko nebylo velkou ztrátou. Ta ale narostla ve 35. minutě, kdy už na zakončení Šťastného nestačilo ani brankářské umění Klimeše. Extraligový útočník Zlína vymetl bekhendem šibenici. Vzápětí se hra Lvů prakticky rozpadla. Šebek ani Dostálek ještě další branku Zubrů nepřidali, jenže Šťastný dal svým druhým gólem do kabiny Přerovu uklidňující trojbrankové vedení. Korigovat stav mohl v oslabení opět Roman Průdek, ale na čtyřicetiletého veterána hokejových kluzišť Vojtka si nepřišel.

Další šanci něco udělat s utkáním měli Lvi ve 48. minutě, kdy jim Přerov nabídl dvojnásobnou přesilovku. Ani s ní si ale Břeclavané neporadili, přestože v závěru už do hry naskočil i zraněný Peter Beneš. Naopak mohli Břeclavští znovu inkasovat, ale Dostálek se Šebkem svůj únik dva na nikoho do úspěšného závěru nedovedli. Naposledy rozjásali přerovský zimák domácí hokejisté v 53. minutě, kdy se prosadil prudkou dorážkou zpoza branky Goiš. Tlak Zubrů narůstal a kouč Lvů Konečný si musel vzít time out. Břeclav nakonec nevyužila ani další přesilovkovou možnost na vstřelení čestného gólu. Poslední slovo si tak vzal opět domácí Dostálek, který minutu před koncem orazítkoval tyč Klimešovy svatyně.

Autor: Martin Daneš

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „V první půlce zápasu to vůbec nebyl špatný hokej, byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Všechno zlomila druhá a třetí branka, poté už se Přerov uklidnil a hrál si svoje. Na ledě kraloval. Brankář Klimeš nás uchránil ještě od většího debaklu, několikrát na nás najížděli v přečíslení. My holt góly nedáváme a pokud je nedá někdo z trojice Kučera, Tobola, Červenka, nedá je potom asi nikdo. Ale Přerov je oproti nám někde jinde, mají v týmu veterány. To není en Šťastný s extraligovými zkušenostmi.“

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): „Břeclav má lepší výsledky ve venkovních zápasech a tomu odpovídal i obraz hry v první třetině. Dobře bruslící soupeř byl zalezlý a čekal na brejkové situace. My jsme nezačali v dobrém tempu, chyběl nám rychlejší pohyb a důraz před soupeřovou brankou. Od druhé třetiny se to zlepšilo, soupeře jsme přehrávali, ale dost šancí zůstalo bohužel neproměněných. Převahu jsme ale naštěstí v závěru už vyjádřili i gólově. Třetí třetina byla o tom, jestli si budeme plnit stanovou taktiku. Zvládli jsme to, hráli jsme ukázněně a přidali čtvrtý gól. Bylo to oboustranně kvalitní utkání, ve kterém jsme soupeře přehráli.“

HC ZUBR Přerov – HC LVI Břeclav 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Šebek (Procházka, Dostálek), 35. D.Šťastný (Sedlák), 39. D.Šťastný (Sedlák), 53. Goiš (Procházka, D. Šťastný)

Vyloučení: 5:6, bez využití, Diváků: 947
Rozhodčí: Koziol – Novotný, Šimčík
Poměr střel: 41:28

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Andrýsek, R. Šťastný – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Šebek, Procházka, Dostálek – Kratochvíl, Kolář, Blinka – Helešic, Školoud, Málek

HC LVI Břeclav: Klimeš – Směřička, Miklík (A), Beneš (A), Höss, Dittrich, Vojáček, Fejt – Konečný, Kozel, Zháňal (C), Kučera, Tobola, Červenka, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Papp, Čápek

Další zápasy 36. kola:

Nový Jičín – Karviná 7:3, Poruba – Technika 6:4, Hodonín – Vsetín 4:5p, Frýdek-Místek – Opava 2:1, ValMez – volno

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …