Představení Královského baletu z Londýna můžete vidět zítra i v Břeclavi.

Břeclav – příznivci baletu se mohou těšit na představení londýnského Královského baletu, která mohou navštívit aniž by museli cestovat do Anglie. Kino Koruna pro ně připravilo na letošní podzim  dva přímé přenosy představení Královského baletu v Londýně. První se uskuteční již zítra.

Čtvrtek 16. 10. ve 20.15. – MANON

Manon Lescaut je krásná mladá žena, která se stane obětí morálně zkorumpované Paříže 18. století. Prostřednictvím baletu oživuje Kenneth MacMillan Manonin příběh, brutalitu a úpadek, jak jsou vylíčeny v proslulé novele Abbé Prévosta.

„Choreograf a tehdejší umělecký šéf Královského baletu Kenneth MacMillan představil svůj celovečerní opus Manon londýnskému publiku poprvé v roce 1974. Jeho Manon se velice rychle stala repertoárovou klasikou. Tato úchvatná choreografie plně využívá psychologicky složitého a emocionálně rozporuplného vnitřního světa hlavní hrdinky, jak ho v polovině 18. století v jejím literárním předobraze v díle Manon Lescaut popsal francouzský literát Abbé Prévost.
Postava Manon je díky svému dramatickému přerodu z naivní a nezkušené mladé dívenky v ženu ovládanou vášněmi a láskou k několika mužům, i přepychem, bohatstvím a morálním úpadkem Paříže pozdního baroka výzvou jak pro choreografa, tak pro titulní představitelku.
V přímém přenosu do kin 16. 10. od 20:15 uvidí české publikum v této roli výtečnou argentinskou baletní divu Marianelu Núñez, která se pyšní mj. prestižní Cenou Laurence Oliviera za taneční mistrovství pro rok 2013. Po jejím boku v roli básníka a rytíře Des Grieuxe stane neméně oceňovaná vůdčí baletní persona Královského baletu Federico Bonelli. Tento balet uvede 20 kin po celé České republice.
Britský choreograf skotského původu Kenneth MacMillan patřil mezi vůdčí umělecké osobnosti své generace a jeho výjimečné postavení pramenilo zejména z jeho úctyhodné vytrvalosti při práci na celovečerních baletních opusech. Vytvořil jich totiž bezpočet a mezi choreografy 20. století nenajdeme téměř nikoho, kdo by se mu mohl v jevištních realizacích baletů o třech i více dějstvích rovnat.“ uvedl server divadlo.cz

Foto: divadlo.cz
Foto: divadlo.cz

Úterý 16. 12. ve 20:15 – ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

Celovečerní balet Christophera Wheeldona vychází z pohádkové knihy Lewise Carrolla. Je to bizarní vyprávění se snadno rozpoznatelnými postavami stepujícího Kloboučníka, popudlivého Bílého králíčka a vždy špatně naloženou Srdcovou královnou.

Vstupné na jednotlivá představení: 250 Kč.

balet alenka

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

TAK NÁM PŘIVEZLI FERDINANDA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / muzeum pod vodárnou 5. 7. – 20. 9. …