Předseda sněmovny navštívil jízdárny i lázně

LEDNICE  – Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček ve čtvrtek v rámci pracovní návštěvy Jihomoravského kraje navštívil také lednické lázně.

Kromě hejtmana Michala Haška doprovázeli další krajští radní včetně břeclavského místostarosty Jaroslava Parolka. Lednický starosta Libor Kabát je přivítal před radnicí. Delegace si poté prohlédla opravené jízdárny a zámek. Závěr návštěvy proběhl v lázních včetně prohlídky rozestavěné kolonády.
„Předseda sněmovny se zajímal o způsob opravy jízdáren, čerpání dotací a velmi ocenil schopnost obce úspěšně se ucházet o evropské peníze v takto velkém rozsahu. Zajímal se o rozvoj lázeňství v tomto regionu a dosavadní zkušenosti. Po nedávné návštěvě premiéra ČR a předchozích návštěvách prezidenta to byl další vysoký státní představitel, který Lednici navštívil a ocenil její výjimečné hodnoty a probíhající rozvoj,“ sdělil nám lednický starosta Libor Kabát.
Předseda sněmovny při návštěvě jihomoravského kraje nejdříve jednal s hejtmanem Haškem, následovalo setkání se členy krajské rady: „Diskutovali jsme zejména o tom, jak schvalované zákony ovlivňují činnost kraje, shodli jsme se na potřebě zjednodušení a zrychlení přípravy strategických dopravních staveb,“ uvedl hejtman Michal Hašek.
Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček poděkoval za pozvání do Jihomoravského kraje, který označil za krásný a dobře spravovaný. „Při diskusi se členy krajské rady jsem se zajímal o to, jak dopadá práce sněmovny a senátu na ty, kdo zákony uvádějí v činnost. Zazněly mj. kritické připomínky na příliš složitý občanský zákoník, ze kterého se vychází při formulaci vyhlášek,“ řekl Jan Hamáček. Ocenil také vyrovnané hospodaření nemocnic zřizovaných Jihomoravským krajem a dobře fungující integrovaný dopravní systém na jižní Moravě.
Další částí programu předsedy Poslanecké sněmovny byla beseda se seniory v Domě s pečovatelskou službou v Újezdě u Brna a pracovní oběd se starosty obcí s rozšířenou působností. Na závěr návštěvy se setkal s představiteli Svazu vinařů České republiky a Vinařského fondu v Mikulově.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Burza vyřazených knih

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav od 4. do 8. září 2023 / 09.00 – 18.00 …