PŘEDNÁŠKA: Vznik Československa a události v Břeclavi

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav

Městská knihovna Břeclav ve spolupráci s Československou obcí legionářskou Břeclav a KVH Břeclav srdečně zvou na přednášku Vznik československého státu a události v Břeclavi, která se koná ve čtvrtek 26. října v 18 hodin v malém sále knihovny.
Vznik samostatného československého státu byl velice dynamickou událostí a to i v Břeclavi. Přítomnost významného železničního bodu, umístění na hranici Moravy a Dolního Rakouska, složení obyvatelstva z Čechů a Němců, to vše znamenalo pro Břeclav řadu problémů a obtížných situací, kterým muselo toto město čelit.
Jedním ze symbolů tohoto období našeho města pak byla osobnost Rudolfa Zaorala, který dokázal udržet pořádek na železniční stanici, zabránit rabování a jenž se později stal jedním ze starostů našeho města.
V brzkých dnech pak město obsadila Slovácká brigáda, která dokázala ještě lépe stabilizovat pořádek ve městě i okolí. Na tuto skupinu dobrovolníků, kteří se dobrovolně přihlásili ke službě nové vlasti chvíli po válce, se dlouhou dobu zapomínalo.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …