Pondělí , 15 Červenec 2024

Přednáška – Podkarpatská Rus

LEDNICE /  Multifunkční centrum Zámek Lednice

20. 3. 2019 od 18:00

Promítání Martina Mitaše:
Podkarpatská Rus v sobě zahrnuje nejen část východních Karpat, ale i většinu horního potisí. Jde o území ležící na jihozápadě dnešní Ukrajiny, které však mezi světovými válkami bylo součástí Československa a ještě před tím Uherské říše.  Kraj, do kterého zasahovali výpravy loupežníka Olexi Dovbuše a kde později působil i zběh Nikola Šuhaj, jehož příběh volně zpracoval Ivan Olbracht a k slávě ho přivedlo zpracování v Baladě pro banditu.
V našem promítání zhlédnete nejen nekonečné horizonty polonin a stíny pralesů, ale dozvíte se něco i o městech a dalších památkách tohoto na dějinné zvraty bohatého kraje. Fotografie vás vtáhnou mezi místní lidi a při vyprávění budete sdílet jejich osudy i přítomnost.
Přednáška vám také nastíní možnosti sportovního vyžití a to nejen při turistice v horách, ale i při splouvání karpatských řek, vyjížďkách na kole či zimních výpravách na lyže či sněžnice.

Vstupné 20 Kč.

Zdroj: www.lednice.cz

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …