Před Vánocemi přijede Michal Horáček s hosty

MIKULOV  – Textař Michal Horáček, držitel ceny Anděl a jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény zavítá do Mikulova.

V sobotu 20. prosince vystoupí se svými hosty na speciálním vánočním koncertu v Městském kině. Muž, který uspěl v mnoha oblastech veřejného života, se Mikulovským představí spolu se svými hosty v hudebním pořadu s vyprávěním o své tvorbě a především projektu villonovských balad Český kalendář. Ten se stal hudební událostí roku 2013 a 2CD, jež Horáček vydal, také nejprodávanějším albem minulého roku.

Písně, ke kterým Horáček napsal texty, zazpívají špičkoví interpreti, kteří s textařem spolupracují už léta – bývalá zpěvačka kapely Laura a její tygři Lenka Nová, Ruth Horáčková a František Segrado, jehož právě vydané debutové album se stalo podle žebříčku IFPI druhý týden od vydání nejprodávanějším v České republice.

Speciální vánoční koncert pro Mikulov bude vycházet z hudebního recitálu Mezi námi. Michal Horáček v něm v roli vypravěče uvede svou poezii, prolne ji s historkami a básněmi, které souvisejí s jeho jednotlivými hudebními projekty. Během devadesátiminutového pořadu spojí své improvizované úvahy o nadčasových i právě aktuálních tématech s písněmi interpretovanými talentovanými umělci a šansoniéry. Celý večer je koncipován na tři části. „V jedné představí Michal Horáček spolupráci se skladatelem Petrem Hapkou, v další svůj úspěšný recitál Kudykam a autorský projekt Český kalendář. A v neposlední řadě také poslední projekt, a to sólový debut šedesátiletého Františka Segrado. Představení je tak trochu v semaforském stylu, kdy jsou všichni účastníci neustále na pódiu,“ prozradil producent Michal Pekárek.

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji za 450 korun v Turistickém informačním centru Mikulov na Náměstí (tel.: 519 510 855), na místě pak budou stát 490 korun.

Jitka Sobotková

horáček mikulov

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Sarajevo 1914

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 6.3.2024/ 18:00 Miroslav Geršic: Sarajevo 1914 Před 110 lety …