foto: jš

Pravěké podzemní moře dnes přináší zdraví

LEDNICE – Lázně Lednice, lázeňský dům Perla nabízí své služby už sedm let. Klienti lázní využívají především koupele v přírodním léčivém zdroji, kterým je v lednických lázních jodobromová voda. Rozhovor týdne s Alenou Ďurišovou, ředitelkou Lázní Lednice. 

Svým obsahem jódu je jedna z nejkvalitnějších v Evropě. Pravěké třetihorní moře se nachází pod povrchem země v hloubce 1.250 metrů. Je to výjimečný přírodní léčivý zdroj, který svým chemickým složením připomíná silně mineralizovanou vodu mořskou. Blahodárně účinkuje na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách. Více nám prozradila ředitelka těchto lázní Alena Ďurišová.

Co nového se událo v poslední době v Lázních Lednice?
Asi nejdůležitější novinkou je, že se nám pro Lázně Lednice, lázeňský dům Perla podařilo v roce 2013 uzavřít smlouvy o poskytování a úhradě lázeňské péče s VZP ČR a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra ČR. Na základě toho Lázně Lednice začaly poskytovat léčbu i pro pacienty zdravotních pojišťoven, mohou sem přijíždět na komplexní a příspěvkovou lázeňskou léčbu. Mimo indikací pohybových a neurologických jsme zavedli v Lázních Lednice i léčbu indikací gynekologických.

Zaměřujete se výhradně jen na poskytování lázeňských služeb?
Ne, další novinkou je, že jsme založili a provozujeme cestovní kancelář s názvem CK-Lazne.cz, která se orientuje na nabídku a prodej produktů lázeňského cestovního ruchu. Cestovní kancelář vznikla na základě vyhodnocení trendů vývoje v lázeňství jako alternativa činnosti lázní, z důvodu hledání dalších příležitostí pro podnikání, aby lázně udržely v této nelehké době zaměstnanost a nahradily část výpadku tržeb. Jsme již i členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Zprostředkováváme lázeňské pobyty nejen Lázní Lednice a Lázní Hodonín, ale i celé řady smluvních partnerů, kterými jsou například Lázně Třeboň, Lázně Teplice nad Bečvou, Lázně Luhačovice, Lázně Jáchymov, Sanatoria Klimkovice apod. Motto naší cestovní kanceláře je: „Do lázní s profesionály“. Zakládáme si na tom, že na rozdíl od některých zprostředkovatelů dovedeme při výběru léčebného pobytu fundovaně poradit.

Jaké balíčky služeb jsou ve vašich lázních nejvyhledávanější?
Spektrum našich služeb je velmi široké. Nabízíme standardně více než 20 druhů pobytových balíčků, jak se zdravotním zaměřením, tak relaxační. Velmi se nám rozšířilo využití léčebných balíčků se zaměřením na léčbu pohybového aparátu, neboť onemocnění pohybového ústrojí přibývá, zejména degenerativních poruch páteře a nosných kloubů. V léčbě pohybového ústrojí dosahujeme velmi dobrých výsledků. Shodou okolností jsem nedávno mluvila s klientem, který z našich lázní odjížděl – byl nějaký ten měsíc po operaci kolene. Zeptala jsem se ho, jak se po léčbě cítí – on se šťastně usmál, odložil francouzskou hůl a udělal dřep se slovy: „Tohle už jsem neudělal několik let!“ Z takových výsledků máme opravdu velkou radost.

Jakou jste měli loni návštěvnost a jakou očekáváte letos?
Vloni jsme měli vyšší návštěvnost oproti roku 2012 v počtu ošetřovacích dnů o 11 %. Doufáme, že stejný vývoj bude i letos, statistiky vytíženosti z prvních měsíců letošního roku tomu nasvědčují. Stále máme převahu klientů, kteří k nám jedou na vlastní náklady, ale dobře se nám rozbíhá léčba pacientů z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Naše klientela se stále rozrůstá, spokojení klienti se vracejí, což je pro další rozvoj lázeňství v Lednici dobré znamení.

Co dalšího plánujete pro zlepšení činnosti?
V dnešní době je kladen velký důraz na kvalitu služeb, klientela lázní je stále náročnější. Proto jsme se rozhodli, že si necháme kvalitu našich služeb certifikovat podle evropských kritérií, která stanovil Evropský svaz léčebných lázní. Tyto certifikáty jsou jednoznačným stvrzením, že léčebné lázně odpovídají přísným požadavkům na špičkovou evropskou kvalitu, bezpečnost a servis. Stále náročnější klient se naučil vybírat si tu nejkomplexnější nabídku ve vysoké kvalitě. Dnešním trendem již není podbízení se a degradace práce zaměstnanců formou různých slevomatů, ale nabídka kvalitních služeb, které zajistí dlouhodobou návštěvnost spokojených klientů. A to je směr, kterým se u nás v lázních ubíráme.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …