Pracovali jste nebo pracujete v Rakousku? Možná tam máte nárok na důchod .

Praha – Česko-rakouský konzultační den k důchodům se blíží. Jaké jsou podmínky nároku na důchodové dávky z České republiky a z Rakouska? Odborníci poradí v úterý 21. října v rakouském Weidhofenu.

Lidé, kteří pracují nebo pracovali v České republice i v Rakousku, mají příležitost informovat se o svých důchodových záležitostech u odborníků z obou států. Především pro tuto skupinu lidí připravila Česká správa sociálního zabezpečení a rakouská partnerská instituce Pensionsversicherungsanstalt česko-rakouský konzultační den. Uskuteční se v úterý 21. 10. 2014 ve Waidhofenu, na pobočce dolnorakouské nemocenské pokladny.

Cílem konzultačního dne je informovat občany, kteří získali doby pojištění na území České republiky i Rakouska, o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k tomu potřebují, a poskytnout jim další užitečné rady.

Konzultační den se koná od 8:30 do 12:00 h a od 13:00 do 16:00 h v úterý 21. 10. 2014 v pobočce dolnorakouské nemocenské pokladny na adrese Raiffeisenpromenade 2E/1b, Waidhofen/Thaya. Na bezplatné konzultace je třeba se předem objednat na telefonním čísle +420 257 062 979. Tlumočení bude v případě potřeby zajištěno.
Zájemci o konzultaci by s sebou měli mít doklady o pojištění, především rodné číslo a rakouské číslo důchodového pojištění, případnou korespondenci s nositelem pojištění, pracovní smlouvy a další související dokumenty. Pro jednotlivé konzultace je vyčleněn limit 20 minut. Přednost při poradenství budou mít předem objednaní klienti.
Říjnový česko-rakouský konzultační den pokračuje v tradici úspěšných a klienty velmi vyhledávaných mezinárodních konzultačních dnů. Zatím poslední akce proběhla na Okresní správě sociálního zabezpečení Znojmo 6. března 2014.

Anna Průdková, OSSZ Břeclav

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …