il.foto

Pozor, u Tvrdonic byl spatřen medvěd!

Břeclav – Upozornění na možnost výskytu medvěda na Břeclavsku. Městský úřad Břeclav přijal informaci od Lesů České republiky, že byl na Břeclavsku, konkrétně u Tvrdonic, spatřen medvěd. Z tohoto důvodu žádáme všechny obyvatele a návštěvníky regionu o obezřetnost. V případě spatření medvěda prosíme o kontaktování Policie České republiky na čísle 158, případně městské policie na čísle 156.

Během dnešního dne vyjedou pracovníci odboru životního prostředí břeclavského městského úřadu do terénu, aby zajistili případné stopy a potvrdili tak výskyt medvěda. Informováni budou starostové obcí na Břeclavsku, uživatelé honiteb a další dotčené osoby.

Více informací budeme doplňovat aktuálně.

Informace o výskytu medvěda na Břeclavsku se objevily už v září 2012. Na medvěda tehdy upozornil myslivec, který seděl na posedu u Kostické váhy. Medvěd se  uvelebil právě pod ním, kde našel krmení. Zhruba po půlhodině se šelma vydala k Lanžhotu. O den později byly za Břeclaví skutečně nalezeny stopy medvěda o hmotnosti 100 až 150 kilogramů. O den později medvěda zahlédli mezi Břeclaví a Valticemi. Poté byl ještě spatřen u Týnce, ale pak už se neobjevil.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …