Darované knihy již slouží na dětském oddělení malým pacientům. Foto: Jiří Lukeš

Pouliční knihovna je také v břeclavské nemocnici

BŘECLAV (luk) – V uplynulých dnech  se Nemocnice Břeclav připojila k projektu pouličních knihoven.

Pacienti a návštěvníci nemocnice si mohou ze tří knihovniček umístěných v areálu bezplatně půjčit  knížku, kterou po přečtení vrátí nebo přinesou jinou. Vše je založeno na dobrovolnosti a ochotě poskytnout knihu k přečtení i někomu jinému, bez jakýchkoliv průkazek nebo záznamů o výpůjčce.

Na počátku realizace celého projektu stála jedna obyvatelka Břeclavi, která přišla s nápadem umístit takovouto knihovničku i v nemocnici. Vedení nemocnice vyšlo této iniciativě vstříc. A vzhledem k rozloze areálu byly zřízeny knihovničky tři. Díky zaměstnancům se do začátku podařilo získat několik stovek knih různých žánrů, nechybí cestopisy, pohádky, romány, epika nebo dokonce kuchařské rady. I když se většinou nejedná o knižní novinky, své čtenáře si knihy ještě najdou a zpříjemní pacientům pobyt v nemocnici.

Pacienti a návštěvníci si mohou knihy vypůjčit v přízemí a prvním patře pavilonu A a v prvním patře pavilonu B u bufetu. Projekt stále pokračuje a může se do něj zapojit každý, kdo má knížky, které mu v domácnosti zbytečně zabírají místo nebo se naopak chce podělit a umožnit krásný zážitek z knihy i někomu jinému. Za darované knihy břeclavská nemocnice předem děkuje.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …