HULÍN V BŘECLAVI GÓL NEDAL. Vedoucí tým MSFL nedokázal v sobotu překonat břeclavskou obranu. Zásluhu na tom měl i zkušený Ivan Dvořák. Foto: Jaroslav Kicl

Posvětili nový trávník výraznou výhrou

MSK-Spartak Hulín 3:0 (2:0)

Břeclav – Na středeční první podzimní vítězství nad Sigmou Olomouc B (2:1) navázali fotbalisté MSK Břeclav v sobotu 6.září, když na nově upravené hrací ploše stadionu na Lesní ulici porazili vedoucí celek soutěže Spartak Hulín 3:0.

Ve výhru nad lídrem MSFL věřili asi jen nejvěrnější fanoušci, ale nikdo nečekal, že si v tomto duelu MSK bude vylepšovat skóre. A přece tomu tak bylo. Na zbrusu novém trávníku poštorenského stadionu domácí tým svého soupeře jednoznačně přehrál a tříbranková prohra byla pro Hulín zcela milosrdná.

Hosté vstoupili do zápasu sebevědomě a už ve 3. minutě mohli vést – Doležalovi chybělo před brankou pár decimetrů. Jenže to bylo v podstatě vše. Domácí hosty předčili v bojovnosti a nasazení a již v 10. minutě vedli. K sólu se vydal Kunc, narazil si míč se Smirnovem a po zpětné přihrávce otevřel skóre Ondřej Paděra skóre. A přicházely další šance MSK. V 16. minutě střílel z dobré pozice Kunc nad, Smirnov chvíli poté rovněž těsně minul. Ve 22. minutě Simandl ideálně uvolnil Lapeše a ten zakončil přesně – 2:0. Ve 42. minutě Smirnov ve vyložené šanci trefil brankáře a těsně před pauzou vykopl střelu Kunce z brankové čáry Vyskočil.

Očekávaný nápor hostů po přestávce nepřišel, dál se hrálo podle břeclavských not.

Převaha Břeclavi pokračovala i po změně stran. Střelu Kunce vytáhl konečky prstů brankář Hulína nad břevno. V 74. minutě nastoupil na hřiště hulínský Mrhal a hned vzápětí šel sám na Prokopa, ale netrefil bránu. To bylo od hostů vše. Také Břeclav ale měla svého žolíka. Antonín Horváth nejprve ze dvou metrů trefil břevno, pak místo přihrávky zvolil nepříliš povedenou střelu, ale v 88. minutě se dostal ve vápně k míči a chladnokrevně obstřelil brankáře Hulína.

„Byli jsme celý zápas jednoznačně lepší. Dvě branky jsme dali již v první půli a měli jsme ještě řadu dalších šancí, z nichž nejméně dvě byly stoprocentní. Až na zakončování akcí to byl hodně slušný výkon celého hráčského kolektivu, který se musel divákům líbit. Hráči splnili to, co jsme si před zápasem řekli. Výhodou je, že máme nyní stabilní základní kostru týmu v počtu sedmi, osmi hráčů a dalších pět kvalitních fotbalistů čeká na lavičce na svou příležitost. Boj o místo v družstvu zvedá kvalitu výkonu jednotlivců. Soupeři mají problém s našimi rychlými hráči. Např. Antonín Horváth, který zatím vydrží hrát v tempu jen nějakých pětatřicet minut, dokáže obranu soupeřů pořádně provětrat,“ pochvaloval si výkon svých svěřenců trenér MSK Karel Bečka, ale jeho optimismus byl umírněný, protože stále je třeba k dosažení branky třeba více šancí, než by si představoval. Břeclav po této výhře postoupila na dvanáctou příčku tabulky, na osmý Hlučín ale ztrácí pouze jeden bod.

V sobotu 13.září budou fotbalisté MSK pokračovat v Moravskoslezské fotbalové lize v Orlové, ve středu 17.září pojedou na hřiště TJ Hlučín a až v sobotu 20.září (od 16 hod) se opět představí svým příznivcům v domácím zápasu s SK Zábřeh.

Sestava MSK: Prokop – Dobšíček, Dvořák, Šenk, Hloch – Smirnov (46.Kugler), Paděra, Simandl, Carvalho – Kunc (63.Horváth), Lapeš (83.Tetur).

Další výsledky: Kroměříž-Orlová 2:0 (1:0), Prostějov-Slovácko B 3:1 (0:1), Líšeň-Opava B 2:0 (1:0), Třebíč-Zábřeh 1:1 (1:0), Hlučín-Sigma Olomouc B 2:2 (1:1), Vyškov-HFK Olomouc 0:0 (0:0), Uničov-Zlín B 2:2 (1:0).

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …