Postup na MČR pro mladší žákyně

O víkendu 22. – 23. 4. se mladší žákyně oddílu volejbalu TJ Lokomotiva Břeclav vydaly na svoji kvalifikaci do Bílovce. V dívčím volejbale je více týmů, a tak se po celé ČR konalo celkem 8 sedmičlenných kvalifikačních skupin, ze kterých postupovaly vždy jen první dva celky do finálového turnaje.

Z naší skupiny jsme se setkali jen s týmem Valašského Meziříčí, ale ostatní jsme neznali, a tak jsme do každého zápasu nastupovali pokorně, ale velmi koncentrovaně a bojovně. Postupně, jak jsme si začali zvykat na prostředí haly, zlepšovali jsme se na přihrávce, útoku i na servisu. První dva sobotní zápasy (proti Val. Meziříčí a Bílovci) jsme zvládli přesvědčivě 2:0 a holky získaly potřebnou sebedůvěru do třetího zápasu proti Olomouci. Na první pohled bylo vidět, že proti nám nastoupil tým vrcholového klubu. Hráčky Olomouce byly vysoké a výborně technicky vybavené a organizované. Místy proti našim smečařkám stavěli i trojbloky! Břeclavačky ale byly skvěle připravené a nabuzené. Do zápasu vletěly bez respektu a brzy začaly získávat mírnou převahu. Zaskočily soupeřky výborným servisem a chytrým umístěným útokem. Nádherným volejbalem jsme přehráli i Olomouc 2:0 a čekal nás ještě poslední zápas dne proti Svitavám. Tento soupeř nám nekladl velký odpor a lehce jsme zvítězili 2:0.

V neděli jsme začínali proti Ostravě. Naše holky si ze soboty přenesly vítěznou a bojovnou náladu, a tak nebylo pochyb, že i tento duel vyhrajeme. O první místo ve skupině jsme se tak utkali v posledním zápase proti (do té doby neporažené) České Třebové. Soupeřky z nás měly respekt, ale také my z nich. Na hřišti tak byl k vidění vyrovnaný duel se spoustou krásných volejbalových momentů na obou stranách. Chvílemi se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, ale pak se nám podařilo vytvořit si mírný náskok a dotáhnout první set do vítězného konce. Ve druhém setu už byla patrná únava a uspokojení z dosavadního průběhu turnaje. Přesto se ještě Břeclavačky dokázaly vyburcovat a za mohutné podpory a fandění rodičů a střídajících hráček získaly i druhou sadu. V celém turnaji jsme tak bez ztráty jediného setu obsadili první místo a po zásluze postoupili na Mistrovství České republiky mladších žaček, které se bude konat 6. – 8. května v Uherském Hradišti.