foto: david mahovský

Posnídali férově, předtím vyčistili park

Břeclav – Na sto padesát lidí navštívilo v sobotu park na Zámeckém náměstí v Břeclavi, kde se konala snídaně na podporu fair trade a s ní spojené bleší trhy.

Na veřejném pikniku, který zorganizovalo občanské sdružení Na Zemi, Oblastní charita Břeclav a Město Břeclav, byly k ochutnání potraviny od místních výrobců i ty ze vzdálených zemí. Za jejich vznikem však nestálo zneužívání dětské práce, nelidské pracovní podmínky, ani ničení životního prostředí. „Akce se v Břeclavi konala již podruhé. Byť jsme byli ještě v noci silně nervózní z počasí, vše nakonec vyšlo na jedničku a sešlo se nás opravdu hodně,“ měla radost Pavlína Božková z Oblastní charity Břeclav. Další projekty charity mohli lidé na akci podpořit v dobročinném bazárku.

Stejně jako loni takzvanou férovou snídani doprovodily bleší trhy, tentokrát i s hudebním doprovodem kopřivnického tria HTK band a dětským koutkem. „Bleší trhy v Břeclavi pořádáme zejména kvůli setkání lidí, na němž pro někoho již nepotřebné věci získají další smysl a ještě udělají radost. Chceme ale také oživovat krásná místa ve městě a nechávat je vyznít v novém světle. I proto jsme si v parku večer předtím nejdříve pouklízeli, aby atmosféra místa vynikla co nejlépe,“ doplnil Petr Vlasák z odboru kultury břeclavské radnice.

Další bleší trh ve městě mohou lidé navštívit už v pátek 13. června od 14 do 18 hodin v parku u břeclavského evangelického kostela. Opět dojde na hudební doprovod, na programu budou i prohlídky funkcionalistického svatostánku. 

(tz) – foto: David mahovský

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …