Poslední ligový zápas letošní sezony Lvů s Hodonínem

Filip Hrbatý

V neděli podvečer Lvi vyjeli na poslední ligový zápas sezóny a zároveň jižanské derby k favoritovi tabulky Hodonínu a znovu  ukázali, že dokážou hrát vyrovnaný hokej s kýmkoli. V 17:00 padlo v Hodoníně první buly a bitva mohla začít…

Domácí v čase 4:14 zásluhou bývalého břeclavského hráče Andrease Jajcaye otevřeli skóre utkání. Lvi stihli ještě do konce první dvacetiminutovky, v čase 18:52 odpovědět trefou Bronislava Čápka (asistence: Radim Lenkovič a Marek Papp), takže druhá třetina zápasu začínala za stavu 1:1. Na tabulkový nepoměr týmů, mohli diváci sledovat zatím vyrovnaný a rychlý hokej.

Hodonínští zvládli přidat ještě jednu branku a to v čase 36:46 zásluhou Michala Kuby a Lvi jen litovali neproměněných šancí, které si zvládli vytvořit, například Tibor Sedláček, který se v čase 36:08 dostal do úniku a ocitl se sám před brankářem Kotvanem, který zvládl jeho šanci zlikvidovat. Po 40-ti minutách 2:1 pro domácí.

Třetí třetina byla bohužel více v režií soupeře Lvů, který zvládl přidat dvě slepené branky v čase 43:55 Jakub Sajdl a 44:38 Petr Peš. V tu chvíli proběhlo střídání Lvích brankářů. Místo Filipa Krále se postavil mezi tří tyče Michal Martinčík. Filip Král měl v tomto zápase skvělé zákroky a v důležitých momentech dokázal tým podržet, což je určitě dobré zmínit. Možná, že změna v brankovišti tým nakopla, protože lvi v čase 55:38 zvládli zásluhou Michala Gabrišky snížit na 2:4 (asistence: Roman Průdek a Richard zajíček). Hodonín, ale ani na chvíli nepolevil a za 22 vteřin Tom Polák střelou do prázdné brány navýšil na konečných 5:2 a domácí berou 3 body.

SHKM Hodonín – HC Lvi Břeclav 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Sestava Břeclav: Král (45. Martinčík) – Dora (C), Göndör, Čápek, Papp – Průdek, Gabriška, Lenkovič, Zháňal (A), Nešpor, Abazaj, Zajíček, Juránek, Zapletal, Sedláček. Trenér: David Bartal

Sestava Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Polesný, Rákoczy (A), Výmola, Veselský, Rýpar, Crlík – Kuba, Peš (A), Černohous – Jajcay, Sajdl, Kučera (C) – Polák, Tomi, Venclík – Lindner. Trenér: Jan Prčík

Branky Lvů: Čápek, Gabriška

Vyloučení: 6:8,+ Zháňal (bv) 10 minut+OK. Využití: 3:1. Střely: 41:30. Diváci: cca 800Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Pozápasový ohlas trenéra Davida Bartala:

„Jeli jsme do Hodonína určitě jako outsider. Věděli jsme, že tady můžeme jenom překvapit, což se nám první dvě třetiny dařilo. První třetinu jsme hráli tak, jak jsme si před zápasem řekli. Ve druhé třetině si myslím, že domácí trochu polevili a možná jsme byli chvílemi i lepším mužstvem. Ve třetí třetině se ale ukázala větší zkušenost a vyzrálost hodonínských hráčů. Možná, kdybychom měli k dispozici tři kompletní lajny, mohl být ten konec utkání zajímavější. Bohužel nám ale celou sezonu chybí hráči. Dohrávali jsme na třináct lidí. Hodonín si svou zkušeností v závěru pojistil. Přeju Hodonínským v následných zápasech hodně štěstí a úspěch v playoff.“