Na Valašské laťce držela palce hustopečským výškařkám i naše bývalá reprezentantka a finalistka OH v Pekingu Romana Dubnová. Hustopeče zná moc dobře a několikrát zde i startovala na Hustopečském skákání. Foto: archiv oddílu.

Poslední halové výškařské mítinky. Úspěšné loučení hustopečských atletů

Hustopeče(zh) – Tradiční závěr atletické halové sezóny obstaraly dva výškařské mítinky ve Valašském Meziříčí a v Břeclavi. Obou se zúčastnili mladí hustopečští atleti a pro většinu z nich to bylo úspěšné loučení s halovými závody.

Na 39. ročníku Valašské laťky se nejvíce dařilo Daniele Strouhalové v kategorii st. žákyň, která výkonem 145 cm vybojovala šestou příčku. Ve stejné kategorii pak byla osmá Natálie Jeklová a devátá Nikol Dunajová obě za výkon 135 cm. Mezi mladšími žákyněmi pak skočila Romana Maděřičová 130 cm a to stačilo na sedmou příčku. Hned za ní skončila její oddílová kolegyně Gabriela Svobodová se stejným výkonem.

Tři medaile vybojovali naši závodníci na Břeclavské laťce. Daniela Strouhalová zakončila sezónu osobním rekordem 151 cm, což ji stačilo na celkové druhé místo mezi st. žákyněmi a zároveň ji tento výkon zařadil na 6. místo v kraji a 36. v České republice. Ve stejné kategorii pak na šestém místě skončila Leona Zemčíková za 135 cm a stejným výkonem uzavírala Natálie Jeklová první desítku.

Jen horší pokusy zařadily mezi ml. žákyněmi hustopečskou Natálii Vedralovou na třetí místo za velmi pěkných 138 cm. Tuto kategorii naše závodnice zcela ovládly, když mezi osmičkou nejlepších měly hned pětici závodnic (dále ještě Svobodová, Maděřičová, Stehlíková a. a Stehlíková D.). Za zmínku stojí výkon nejmladší závodnice ze všech Venduly Zemčíkové, která závodila se soupeřkami až o tři roky staršími a z 24 závodnic skončila výkonem 115 cm na sedmnáctém místě.

Mimo soutěž se představila na Břeclavské laťce i Josefína Komínková, která mezi dorostenkami překonala laťku ve výšce 150 cm a Dominik Káňa, který skočil 173 cm. Oba výkony byly lepší než výsledek vítězů těchto kategorií.

Skvělá zpráva! Národní tým do 18 let chystá přípravu na nadcházející MS ve Finsku. Pozvánku …