Vivien Ello foto:archív

Poslední dvě kola základní část extraligy rozhodla o nasazení do play off

Břeclav – Poslední dvě kola extraligy stolních tenistek rozhodla o rozložení družstev pro nadstavbové play off o titul mistra ČR 2015. Podle očekávání jdou přímo do semifinále nejlepší dva celky posledních desíti let – obhájce titulu SKST Hodonín z prvního a jeho věčný rival MSK Gumotex Břeclav ze druhého místa. O jejich semifinálových soupeřích se rozhodne ve čtvrtfinálových kláních. Hodonín si počká na lepšího z dvojice Hradec Králové-Řeznovice, Břeclav bude čelit Frýdlantu nebo SK Dobré.

V 19.kole vyhrály ženy MSK bez problémů 6:0 v pátek 20.března v Hluku. Nastoupila kompletní trojice vicemistra a jen Aneta Kučerová měla více práce, ke zdolání Slezákové musela vyčerpat pět setů. Těsný byl i zápas Andreiy Dodean s M.Ševčíkovou, i když skončil po třech setech. „Andreia byla stále ve vedení a kontrolovala hru, Aneta s mladými hráčkami chce sama rozhodovat o každém míči, měla by je více nechat samotné chybovat,“upřesňuje pohled na výsledek tohoto zápasu kouč MSK Petr Nedoma.
KST Hluk MP Dream-MSK Gumotex Břeclav 0:6. Malíková-Dodean 0:3 (-2,-7,-8), M.Ševčíková-Ellö 0:3 (-8,-2,-4), Slezáková –Kučerová 2:3 (-9,7,-2,8,-7), M.Ševčíková-Dodean 0:3 (-6,-10,-10), Malíková-Kučerová 0:3 (-6,-4,-4), Slezáková-Ellö 0:3 (-12,-7,-5).

Oťukávání dvou velkých soupeřů

V sobotu dopoledne se v herně Hodonína bojovalo o prvenství po základní části soutěže. Břeclavi stačil nerozhodný výsledek, Hodonín potřeboval vyhrát. Začátek vypadal pro domácí stolní tenistky nadějně, když Harabaszová s Kučerovou i Pěnkavová s Dodean vyhrály zcela hladce první sety. Kučerová ale dokázala přivodit obrat a získala první bod pro Břeclav a i Dodean vystrčila růžky, další dva sety ztratila až v setbolových koncovkách. Když Vivien Ellö s přehledem porazila nejprve Japonku Ono a pak i Harabaszovou, dostali se hosté do vedení 2:1 a 3:2 na zápasy a vše směřovalo k dramatické koncovce tohoto prestižního utkání.
Další bodový zápis Břeclavanek ale již nepřišel. Ellö tentokrát neprorazila jistou, strojovou hru Pěnkavové a až ve svém osmačtyřicátém zápasu základní části extraligy tak našla první přemožitelku. Dodean po velmi dobrém výkonu podlehla 1:3 Ono, když za stavu 1:1 na sety vedla v dalším dějství 8:4 a v setu čtvrtém měla nadějný setbol (10:9). Krkolomný průběh měl zápas Kučerové s Pěnkavovou. Za vyrovnaného stavu 1:1 na sety vedla Pěnkavová 8:0, dvojka MSK se ale nepoložila a dokázala dotáhnout až na 8:9. Po oddechovém času Hodonína byla úspěšná šňůra Kučerové přerušena, opora domácích s nadhledem zvládla další set a povzbuzena přidala i svůj třetí bod proti Ellö. Bojovalo se i v duelu Harabaszová-Dodean, v němž rozhodovaly přímé body trojky Hodonína z podání, zejména v koncovkách setů (první 8:7 a 9:9, třetí 7:7).
V tomto utkání Hodonín-Břeclav zatím o nic velkého nešlo, vítěz získal jen výhodu tří domácích utkání, kdyby se ve finále hrálo pětkrát. „Podali jsme slušný výkon a ukázali jsme , že to s námi nebude mít Hodonín tak jednoduché. Je celkově lepší, u nás se musí sejít více pozitivních parametrů najednou, abychom ho mohli ohrozit. Vivien tentokrát nehrála v pohodě, vliv na ni jistě měla i změna míčků – v pátek plast, v sobotu celuloid. Přesto s přehledem porazila Ono i Harabaszovou. Aneta se zlepšuje, střídá slabší okamžiky s výbornými. Její výhra nad Harabaszovou má před očekávaným finálem play off velkou cenu. Velmi dobře zahrála Andreia, jen se musí zbavit negativistických nálad při nepříznivém vývoji jejích zápasů. Velké rezervy má v taktice, výborné zásahy střídá s lehkými chybami,“ hodnotí kouč Nedoma derby s Hodonínem z pohledu celku i jednotlivých hráček MSK.
SKST Hodonín-MSK Gumotex Břeclav 6:3. Harabaszová-Kučerová 2:3 (3,-12,-8,9,-5), Pěnkavová-Dodean 3:0 (6,13,10), Ono-Ellö 0:3 (-9,-10,-4), Pěnkavová-Kučerová 3:1 (5,-8,8,3), Harabaszová-Ellö 1:3 (-9,10,-5,-8), Ono-Dodean 3:1 (-7,5,8,10), Pěnkavová-Ellö 3:1 (7,5,-7,4), Ono-Kučerová 3:0 (4,8,12), Harabaszová-Dodean 3:0 (9,4,7).

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …