Posilnil se alkoholem

BŘECLAVSKO: Řidiče policisté zastavili dvakrát po sobě.

Mikulov – O řidiči, kterého ve středu odpoledne zastavila policejní hlídka, se dá hovořit, jako o nenapravitelném provinilci. Při provedení dechové zkoušky na alkohol mu kolegové naměřili 1,30 promile alkoholu v dechu. Samozřejmě, že mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali.

Třiačtyřicetiletý muž s naměřenou hodnotou souhlasil a přiznal se, že před jízdou popíjel pivo. Lékařské vyšetření po řádném poučení odmítl. Jak se ale ukázalo, řidič si jízdu za volantem neodpustil. Počkal, až hlídka odjede a pak si znovu sedl do vozidla a vydal se na další cestu. Daleko ovšem nedojel.

Na další ulici totiž narazil na policisty z místního obvodního oddělení. A tak nenapravitelný řidič, který během jedné hodiny sedl dvakrát na místo řidiče v podnapilém stavu, putoval na policejní služebnu. Kolegové o zadržení informovali státní zástupkyni a provedli nezbytné úkony.

Pro ucelení zbývá dodat, že řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedené protiprávní jednání hrozí podle trestního zákoníku potrestání v podobě odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Slavnosti města Mikulov

MIKULOV Od 17. do 19. května se můžete zastavit na Náměstí a další lokality za …