Foto: Jana Rozková

Portréty, krajina, abstrakce, krása funkcionalismu i historických budov. Fotoklub vystavuje do konce roku.

Hustopeče – Padesát snímků od čtrnácti autorů je k vidění od konce listopadu v městské galerii. Vystavují tam členové hustopečského fotoklubu. Letos poprvé jejich fotografie vybírala odborná porota.

Portréty, krajina, abstrakce, krása funkcionalismu i historických budov – žánrově pestré snímky visí až do konce prosince v městské galerii. Jejich autory jsou členové Fotoklubu Hustopeče. Na výstavě ukazuje své umění čtrnáct z nich.

„Letos jsme zvolili konfrontační formu výběru fotografií. Nenazýváme to tedy členská výstava, ale je to první Salón členů Fotoklubu Hustopeče. Klíč pro příjem fotografií byl takový, že každý měl právo nabídnout osm svých snímků, z nichž porota vybrala nezávisle na autorovi pětapadesát fotografií,“ popsal výběr snímků na výstavu předseda Fotoklubu Hustopeče Zdeněk Bažant.

Z celkových devětadvaceti členů fotoklubu vybrala odborná porota na výstavu snímky od Zdeňka Bažanta, Zdeňky Damborské, Jiřího Fialy, Luboše Galouska, Davida Grégra, Dušana Koláčka, Jany Korciánové, Veroniky Mikulíkové, Martina Rabovského, Roberta Stohanzla, Zuzany Škamradové, Petra Urbánka, Stanislava Valnohy a Petra Vaňka.

„Čtyři členové poroty byli nezávislí – zkušení fotografové, výtvarníci a podobně, a tři členové byli z Fotoklubu Hustopeče, tedy vlastní autoři. Celkem bylo nabídnuto 103 fotografií. Vybrali jsme ty, které vyhovovaly požadavkům jak výtvarně, tak technicky,“ zmínil Bažant.

Letošní výstava je pro fotoklub už čtvrtá v pořadí, poprvé to však není výstava členská, ale salón vybraných snímků. „Domnívali jsme se, že fotoklub už prodělal určitý vývoj. Specializace jednotlivých členů už dostoupila určité míry, tak jsme se rozhodli pro tuto formu výstavy,“ vysvětlil předseda hustopečského fotoklubu.

Výstava potrvá v městské galerii v domě U Synků až do 28. prosince.

hustopeče fotoklub

(Text a foto: Jana Rozková)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

TAK NÁM PŘIVEZLI FERDINANDA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / muzeum pod vodárnou 5. 7. – 20. 9. …