Porota „proklepne“ finalisty soutěže Vinařství roku

BŘECLAVSKO (juh) – Na začátku příštího týdne navštíví odborná porota devítku vinařských společností, které se letos ucházejí o titul Vinařství roku.

Porota si během tří dnů prohlédne jednotlivá vinařství a v závěru druhého dne bude rozhodnuto, kdo se 26. března stane vítězem v kategoriích malé, střední a velké vinařství.  Absolutního vítěze soutěže, kterou již 6. rokem vyhlašuje Svaz vinařů ČR, potom spoluurčí svými hlasy veřejnost.

Přestože do vyhlášení výsledků zbývá ještě více než měsíc, o úspěchu finalistů v soutěži Vinařství roku 2014 se rozhodne již za pár dnů. Sedmičlenná porota se již začátkem příštího týdne vydá do Vinařství Kořínek, Víno J. Stávek, Vinařství rodiny Špalkovy, Sonberk, Vinařství Vladimír Tetur, Žernosecké vinařství, Vinařství Lahofer, Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice a ZD Sedlec u Mikulova. Při hodnocení každého vinařství navštíví vždy nejen jeho provoz, ale namátkově i vybranou vinici.

„Všichni vinaři dostanou na prezentaci svého vinařství stejný časový limit maximálně 90 minut a bude jen na nich, jakým způsobem se porotě představí,“ uvedl Tibor Nyitray, prezident Svazu vinařů ČR a dodal: „Díky návštěvě jednotlivých vinařství je mohou odborníci posuzovat komplexně, čímž se Vinařství roku odlišuje od jiných tuzemských soutěží.“

Odborníci budou přidělovat jednotlivým finalistům body, a to nejen za objektivně měřitelná kritéria (úspěchy vinařství v soutěžích, účast na veletrzích, produkce vína apod.), ale subjektivně je ohodnotí i za inovace ve vinohradnictví a vinařství, zapojení podniku do výzkumné práce, agroturistiku, marketing a mediální výstupy vinařství, kvalitu webové prezentace apod.

Poté, co členové odborné poroty navštíví všechna vinařství na Moravě, přesunou se třetí den do jediného a historicky prvního vinařství v soutěži, které má výrobu i své vinice v Čechách. Zde své prohlídky finalistů zakončí a v závěru třetího dne na základě nejvyššího bodového hodnocení stanoví vítěze v kategorii malé, střední a velké vinařství. Vítěze letošního ročníku Vinařství roku 2014 opět jako loni spoluurčí široká veřejnost svým hlasováním v soutěži Mediatel Vindemia Publica 2014, kdy mohou lidé vybírat právě z devíti nominovaných vinařství a prostřednictvím internetu na www.vindemiapublica.cz nebo pomocí sms jim až do 20. 3. zasílat své hlasy. Titul Vinařství roku 2014 bude udělen jednomu z vítězů jednotlivých kategorií, které při hlasování veřejnosti získá největší počet hlasů od veřejnosti.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …