POPÁTÉ NEJLEPŠÍ. Volejbalistky Lokomotivy Břeclav vyhrály popáté v řadě Velkou cenu Brna. Vzadu zleva Lenka Fabikovičová, Šárka Rylichová, Simona Holečková, Veronika Čuňočková, vpředu Lucia Slobodová, Hana Moláková a Tereza Hunkařová. Foto: Ivan Rylich

Porazily i extraligové Brňanky

BRNO (ir) – Ve sváteční den 8. května 2014 se na antukových kurtech v Brně Lužánkách konal 77. ročník Velké ceny Brna ve volejbale mužů a žen.

Turnaje se zúčastnilo 20 ženských týmů. K favoritům turnaje patřily také ženy TJ Lokomotiva Břeclav, které toužily po pátém vítězství v řadě v tomto turnaji. V předešlých čtyřech ročnících se jim totiž podařilo turnaj vyhrát. Turnaje se zúčastnil i extraligový tým žen VK KP Brno a byl pasován do role největšího favorita turnaje. Finálová skupina turnaje měla pět týmů. Extraligové ženy VK KP Brno, prvoligovou Lokomotivu Břeclav, druholigové týmy TJ Nový Jičín a Sokol Juliánov. Pátým týmem byly extraligové juniorky VK KP Brno. A právě extraligové juniorky byly prvním soupeřem volejbalistek Lokomotivy ve finálové skupině. Od úvodních míčů prvního setu bylo jasné, že mladé Brňanky nebudou na zkušenou Lokomotivu stačit. Břeclavské volejbalistky s přehledem vyhrály 2:0 a už vyhlížely dalšího soupeře. Tím byl zkušený tým ze severu Moravy TJ Nový Jičín. Souboj s tímto druholigovým družstvem přinesl zajímavější volejbal. Lokomotivě se podařil vstup do zápasu a v první části hry si vytvořila mírný náskok. Ten ještě navýšila v druhé polovině prvního setu, když vedla 20:15. Toto vedení však neudržela. V koncovce setu se na smeči nedokázala bodově prosadit a Nový Jičín vyhrál 25:23. Druhý set byl už plně v režii Břeclavanek, které jasně vyhrály 25:17. Zápas hraný na dva sety tedy skončil remízou 1:1. Nejtěžším zápasem pro Lokomotivu ve finálové skupině měl být souboj s extraligovým týmem žen VK KP Brno. V loňském ročníku se oba týmy potkaly až v posledním zápase turnaje. Tehdy v dramatickém finále dokázaly volejbalistky Lokomotivy porazit ženy VK KP Brno 2:1. Břeclavské hráčky chtěly i letos uspět v tomto prestižním utkání, proto nastoupily k zápasu plně koncentrované.

Do extraligového se soupeře pustily bez respektu. Hned v úvodu prvního setu zaskočily brněnský tým výborným podáním a kvalitní obranou na síti. Vytvořený náskok dvou až tří bodů si zkušeně pohlídaly až do konce a vyhrály první set 25:21. Ještě větší bodový trhák se Břeclavankám podařil v úvodu druhého setu, kdy soupeřkám odskočily o pět bodů. Tento nepříznivý vývoj se Brňankám nepodařilo zvrátit ani dvěma oddechovými časy. K překvapení všech diváků Lokomotiva bezchybnou hrou vyhrála druhý set 25:17 a rázně vykročila za pátým vítězstvím ve VC Brna. V posledním zápase čekal na ženy Břeclavi Sokol Juliánov. I s tímto druholigovým soupeřem si Břeclavanky poradily. Jasně vyhrály 2:0 a staly se tak po páté v řadě vítězem Velké ceny Brna. Ženy Lokomotivy Břeclav opět potvrdily, že jsou jedním z nejlepších týmů na Moravě.

Prvenství na 77. ročníku Velké ceny Brna získala tato sestava: nahrávačka Lucia Slobodová, smečařky Lenka Fabikovičová a Tereza Hunkařová, blokařky Šárka Rylichová a Simona Holečková, diagonální hráčka Veronika Čuňočková, libero týmu Hana Moláková, trenérem byl Ivan Rylich.