foto: frankr

PONDĚLNÍ GLOSY Miroslava Macka

 

Václav Klaus: Vláda dává naději? To nemohl myslet vážně ani Zeman.
Dodávám: Vláda dává spoustě lidí naději. Naději, že jim nedobrovolně více přispějí ti schopnější, podnikavější a pracovitější, aby se nadále nemuseli snažit a tvrdě na sobě pracovat. V tom se Zeman nemýlí, s tím má bohaté zkušenosti, jinak by nikdy nemohl být nikam zvolen.

Arnošt Novák, působící na katedře kulturní a sociální ekologie UK a aktivní člen „autonomního sociálního centra Klinika“, které bez svolení vlastníka obsadilo prázdný objekt žižkovské polikliniky, pravil: „Chceme, aby se o některých věcech začalo diskutovat. Třeba o tom neomezeném právu na vlastnictví. Jestli to neomezené vlastnictví je legitimní. Jestli si vlastník se svým majetkem může dělat co chce! My si myslíme, že to je špatně.“
Není on náhodou placený výrobci zbraní a střeliva? Vždyť po takových větách nezbývá téměř nic jiného, než se ozbrojit a pravidelně chodit cvičit na střelnici.

Zpráva:
Poplatky u lékařů sice skončily, ale lékaři je musejí nadále vykazovat: mají povinnost uvést, že pacient zaplatil nula korun. Je to prý nutné, aby pojišťovny mohly spravedlivě kompenzovat výpadek.
Dodávám: Ano, jsme přece v Česku…

Zpráva:
Organizátoři protiislámských demonstrací v Německu mají podle Merkelové srdce naplněná předsudky, chladem a nenávistí. Ačkoliv na svých shromážděních vykřikují heslo „My jsme národ!“, které se skandovalo před 25 lety při pádu Berlínské zdi, tak tím prý ve skutečnosti myslí, že přistěhovalci k nim kvůli své barvě pleti a vyznání nepatří.
Dodávám:
Mají zdravý selský rozum a dobře vědí, co způsobí v posledku dva kmeny na jednom území, z nichž se jeden odmítá asimilovat a nabývá na počtu a agresivitě. Merkelová a ostatní strkači hlavy do písku budou nakonec vinni tím, co zákonitě nastane.

Zpráva:
Majitel restaurace v Gdyni na severu Polska umístil na dveře nálepku „Putinovým stoupencům vstup zakázán“ – a zájem o nový podnik hned stoupl, přinejmenším v polských médiích, ale prý i mezi ruskými turisty.
Dodávám:
Elegantní využití presstitutek k reklamě zadarmo…

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …