foto: frankr

PONDĚLNÍ GLOSY 28.04.2014 Miroslava Macka

Vláda prý dnes bude jednat o tom, zda dá horníkům z dolu Paskov 600 milionů korun. Právě takto to zaznělo před chvíli na Radiožurnálu. Zdá se tedy, že se ministr financí Babiš a další na tu podporu složí ze svého. Obávám se ovšem, že Radiožurnál měl na mysli něco zcela jiného, než hlásil a vláda dnes rozhodne, že nám z našich kapes, ať chceme nebo nechceme, vytáhne 600 milionů a dá je po odečtení tranferních nákladů výše zmíněným horníkům.

Výjimečně velmi výstižný Jiří Paroubek:
„Putin má své oligarchy plně pod kontrolou, kdežto oligarchové na Ukrajině mají plně pod kontrolou politiky. A to je ten rozdíl mezi jednou a druhou zemí. Sami si musíte odpovědět na otázku, jak to bude u nás.“

Vzpomínáte ještě na ten pokřik pseudohumanistů, když si Švýcaři v referendu odhlasovali regulaci přistěhovalectví?
Nikde jsme se však nedočetli, co si vlastně odhlasovali. A to bylo toto. O přistěhovalcích mají rozhodovat švýcarské orgány dle následujících kriterií: zájem konkrétního zaměstnavatele, schopnost integrace a dostatečný existenční základ.
Jinak řečeno, kdo přitáhne bez franku v kapse, nemá domluvené zaměstnání, nic pořádného neumí a nemíní se v toku času stát Švýcarem, musí počítat s tím, že na něj bude pohlíženo jako na osobu, která chce žít na útraty švýcarských daňových poplatníků a povolení k pobytu nedostane.
Jasné, logické a správné, že ano?

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …