Policisté spojili při kontrolách řidičů síly

HODONÍNSKO, BŘECLAVSKO – Ve čtvrtek 14. května se řidiči motorových vozidel na komunikacích Hodonínska a Břeclavska mohli ve zvýšené míře setkat s dopravními policisty.

Při dopravně-bezpečností akci spolupracovali dopravní policisté obou regionů s kolegy z krajské dopravní služby. S rychlými civilními vozidly společně dohlíželi na předem vytipovaných komunikacích a kontrolovali, zda řidiči neporušují silniční zákon.
Zaměřovali se především na dodržování předepsané rychlosti, dodržování zákazu předjíždění v místech, kde je to zakázáno, používání bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy a další možná pochybení motoristů. Zatímco tzv. pevné hlídky v různých časových intervalech měnily svá stanoviště, rychlá civilní vozidla křižovala nejvytíženější komunikace obou regionů. Tam policisté skrytě monitorovali řidiče motorových vozidel a na záznamová zařízení nahrávali přestupky.
K tomuto rozsáhlému opatření sáhli policisté z důvodu neuspokojivého stavu na silnicích, kdy řidiči často porušují zákon, přeceňují své schopnosti a ohrožují ostatní účastníky silničního provozu.
Policisté během několikahodinové akce zjistili celkem 112 přestupků, které ve většině řešili na místě blokovými pokutami. Mezi nejčastější prohřešky patřily vysoká rychlost, nesprávné předjíždění, nepoužití bezpečnostních pásů nebo špatný technický stav vozidel.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

76. výročí osvobození města Břeclavi

V dubnu si připomínáme významné výročí osvobození Břeclavi, které bylo dokončeno 17. dubna 1945, kdy …