Policisté prověřují oznámení o porážce ovcí

BŘECLAVSKO: Spolupracujeme s dalšími institucemi.

Kostice – V pondělí 12. září jsme přijali telefonické oznámení od starostky obce Kostice, že v bývalém areálu zemědělského družstva se pohybuje větší počet cizinců a zabíjejí ovce. Policejní hlídky ihned vyrazily prověřit veškeré okolnosti. V době příjezdu se na místě nacházela i majitelka pozemku, která o porážce zvířat věděla.

Vzhledem k tomu, že někteří cizinci neměli u sebe doklady, provedli kolegové z cizinecké policie ztotožnění osob. Během kontrol nezjistili ani u jednoho cizince nelegální pobyt. Na místo jsme přizvali také pracovníky Okresní hygienické stanice Břeclav a Státní veterinární správy. V současné době spolupracujeme s oběma institucemi, které se v rámci svých pravomocí událostí rovněž zajímají.

Policisté nadále pokračují v prověřování veškerých okolností. Výjezdová služba kriminální policie a vyšetřování v pondělí provedla ohledání místa, kde k usmrcení zvířat docházelo a poznatky nyní vyhodnocujeme. Vzhledem k tomu, že šetření stále pokračuje, nelze zatím k případu uvádět další podrobnosti.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Výměna aut nepomohla

BŘECLAVSKO: Při silniční kontrole se hustopečským policistům dvakrát odehrál stejný scénář. Během deseti hodin se …