foto: Lidka Pavlovová

Policisté mají nového šéfa

BŘECLAV  – V budově Městského úřadu v Břeclavi byl minulou středu představen nový vedoucí Územního odboru Policie České republiky v Břeclavi Marian Žák.

Své funkce se ujal 1. července a nahradil dosavadního vedoucího Františka Klimuse, který na vlastní žádost nastoupil na stejné místo v Hodoníně. Ve středu se se svými spolupracovníky rozloučil slovy: „Tvoříte skvělý tým a dobře se mi s vámi spolupracovalo.“

Na akci, které se zúčastnil také hejtman jihomoravského kraje Michal Hašek a krajský policejní ředitel Leoš Tržil, byli ocenění policisté za dlouhodobé obětavé úsilí v oblasti bezpečnosti obyvatel a vzorný výkon služby. Rozdávaly se také medaile za 10 a 20 let práce u policie. Plaketu krajského policejního ředitele obdrželi také představitelé městské a obecní samosprávy na Břeclavsku – starostové Břeclavi, Hustopečí, Velkých Pavlovic, Lednice a Mikulova, s nimiž okresní policie úzce spolupracuje.

 

Marian Žák chce spokojené občany

Nový vedoucí Územního odboru Břeclav Policie České republiky Marian Žák, který se připravuje na převzetí svých povinností v Břeclavi, nám poskytl krátký rozhovor:

Jak vypadala vaše dosavadní práce u policie?

K policii jsem nastoupil v roce 1992, naposledy jsem působil ve funkci zástupce vedoucího oddělení Územního odboru Brno-venkov. Dva roky jsem působil i ve Znojmě.

 Budete se do Břeclavi stěhovat?

Bydlím v okrese Brno-venkov, kousek od Židlochovic, takže budu dojíždět. Po dálnici je to kousek.

 Budete pokračovat ve stopách svého předchůdce?

Samozřejmě, Územní odbor Břeclav je velmi dobře hodnocen, takže navážeme na to, co pan Klimus začal, rozpracoval a samozřejmě se musím nejdřív seznámit s novým územním odborem.

 Takže na nějaké vlastní pracovní vize je ještě brzy?

Vize je jednoduchá – aby byli občané spokojení a cítili se na Břeclavsku v bezpečí.

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Ujíždět policistům se nevyplácí

Hned dva jezdci na motocyklu se minulý týden snažili vyhnout kontrole.  Policisty z oddělení hlídkové služby …