Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje Spolupráce české a rakouské policie

Kraj – V úterý 29. května se v Bořím lese na Břeclavsku konalo společné cvičení Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a vídeňské jednotky WEGA. Jednalo se o součást projektu „Zlepšení podmínek česko-rakouské policejní spolupráce“ probíhajícího v rámci Fondu malých projektů operačního programu Interreg Rakousko-Česká republika. Je nutné zmínit, že tento projekt byl podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Cílem zmíněného výcviku byla především koordinace přeshraniční spolupráce. Do cvičení, jehož náplní se stalo pátrání po nebezpečném ozbrojeném pachateli, bylo nasazeno osm desítek českých a čtyři desítky rakouských policistů. Ze strany Policie České republiky se kromě speciální jednotky zapojily do pátrání i další složky (nelze opomenout Leteckou službu PČR, kolegy z cizinecké policie, kynologie či územního odboru).

Po ukončení akce zhodnotili společné cvičení oba velitelé jednotek. Ocenili především profesionální přístup všech zúčastněných policistů a vyzdvihli dobrou koordinaci v průběhu celého cvičení.

Na závěr proběhla tisková konference, kde měli novináři možnost seznámit se s policejní výbavou i technikou obou jednotek.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …