Policejní člun na Nových Mlýnech

BŘECLAVSKO: Policisté budou opět dohlížet na vodní hladině.

Nové Mlýny –  Minulý týden se na Novomlýnskou nádrž opět spustil policejní člun. Ten se sem vrátil po zimních měsících, aby během sezony mohli policisté znovu dohlížet na vodní hladinu. Katamarán je vybaven prostředky pro záchranu tonoucích osob a pro poskytnutí první předlékařské pomoci.

Během posledních let došlo na vodní nádrži Nové Mlýny k obrovskému rozvoji vodních sportů. Policejní člun je tady opravdu nezbytný. Kolegové vyráží na vodní hladinu operativně. Dohlíží zejména při konání větších akcí, jako jsou například jachtařské závody. Každoročně zasahují při zachraňování plavců či vyznavačů vodních sportů. Někteří rekreanti totiž podcení své síly, neodhadnou povětrnostní podmínky, a hrozí jim utonutí. Mnohdy svoji roli sehrává i alkohol, to platí především u nezodpovědných plavců.

Kromě záchranářských akcí policisté provádí také namátkové kontroly vůdců plavidel. Zajímají se hlavně o to, zda mají u sebe předepsanou výbavu, doklady a navíc prověřují, jestli nejsou pod vlivem alkoholu. Vodní plocha však není jediné, na co se hlídka zaměřuje. Policisté totiž z katamaránu kontrolují i to, co se děje na březích. Mnohdy totiž také tam dochází k překročení zákona.

Věříme, že policejní dohled na vodní hladině Nové Mlýny přispěje k dobrému zajištění rekreační sezony, neboť z hlediska počtu rekreantů se okolí Pálavy stává stále více významnou rekreační oblastí.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …